POWRÓT
     2013-04-09 00:00:00

Nienależne 10 milionów.


Trzy osoby zostały zatrzymane przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie dotyczącej wyłudzenia ponad 10 mln zł.

42-letni urzędnik samorządowy z województwa lubuskiego odpowiedzialny za inwestycje i zamówienia publiczne oraz 60-letni przedsiębiorca i jego 56-letnia żona zostali zatrzymani przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jest to związane ze śledztwem prowadzonym przez Biuro pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. W toku prowadzonego postępowania ustalono, że przedsiębiorca wykonywał na zlecenie Gminy jedną z inwestycji budowlanych. W drodze podpisanej umowy przekazał swoje roszczenia jednemu z banków spółdzielczych. Wszystko wskazuje na to, że biznesmen przedłożył gminnemu urzędnikowi fałszywe faktury oraz poświadczające nieprawdę zawiadomienie o sprzedaży dla banku wierzytelności dotyczącej realizacji umowy. W wyniku tego bank przekazał mu ponad 10 mln zł. Podejrzewamy również, że urzędnik ukrywał przekazane przez bank wezwania do zapłaty należności wynikającej z przejęcia wierzytelności przedsiębiorcy.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty w prokuraturze. Urzędnikowi przedstawiono zarzut przekroczenia uprawnień oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Przedsiębiorca oraz jego żona usłyszeli zarzut oszustwa. Sąd aresztował urzędnika oraz przedsiębiorcę na trzy miesiące. Wobec 56-letniej kobiety zastosowano poręczenie majątkowe.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA/cba.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION