POWRÓT
     2015-04-14 00:00:00

Nietrzeźwa matka wiozła samochodem dzieci.


Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali 34-letnią mieszkankę powiatu, która mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu kierowała samochodem, wioząc dwójkę swoich dzieci w wieku 4 i 8 lat. Na dodatek do 2016 roku obowiązuje ją sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nieodpowiedzialnej matce grozi kara do 3 lat więzienia.

W sobotę dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie, która zamierza wsiąść za kierownicę swojego samochodu razem z małymi dziećmi. Policjanci zostali zaalarmowani przez osobę, która z kolei została zaczepiona przez zaniepokojonego 9-latka. Dziecko podeszło do przypadkowej kobiety i powiedziało, że nie chce jechać samochodem z mamusią, bo matka przed chwilą na ławce w parku piła alkohol. Kiedy na miejsce dotarli policjanci, kobieta zdążyła już odjechać swoim mercedesem, zabierając z sobą dwójkę dzieci w wieku 4 i 8 lat. Najstarszego z chłopców, 9-latka, zostawiła samego w parku. Kilkadziesiąt minut później na ul. Kotucza, policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa, którym kierowała nieodpowiedzialna kobieta. W samochodzie byli również dwaj synowie kobiety oraz przypadkowy znajomy, z którym prawdopodobnie piła alkohol. Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 34-latka ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto obowiązuje ją do 2016 roku zakaz prowadzenia pojazdów. Kobieta odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Dzieci zostały oddane pod opiekę ojcu. O całej sytuacji zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.

/rybnik.slaska.policja.gov.pl/

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION