POWRÓT
     2017-07-20 00:00:00

Obchody Święta Policji w Raciborzu.


Wczoraj odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W obecności zaproszonych gości, policjanci raciborskiego garnizonu odebrali nominacje na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński , który postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z dnia 17 lipca 2017 r. mianowany został na pierwszy stopień generalski. W akademii uczestniczyli także przedstawiciele Policji z Republiki Czeskiej.

Tegoroczna akademia rozpoczęła się o godz. 13.00 w Sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Na uroczystości, pośród wielu zaproszonych gości, znaleźli się przedstawiciele samorządowych władz powiatowych, miejskich i gminnych oraz służb mundurowych. Podczas apelu Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, wraz z szefem raciborskiego garnizonu insp. Łukaszem Krebsem, wręczyli 48 policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne, w tym 5, którzy w drodze wyróżnienia awansowali przedterminowo. Dodatkowo 6 raciborskich policjantów za szczególne zaangażowanie i uzyskane wyniki w służbie zostało odznaczonych medalami. W trakcie uroczystości była okazja także do wyróżnienia za szczególny trud i zaangażowanie pracowników cywilnych. Listy gratulacyjne wręczy Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs, a życzenia składał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu oraz zaproszeni goście złożyli podziękowania policjantom za codzienną służbę i zaangażowanie. Słowa uznania za wyrozumiałość i wsparcie skierował także do rodzin policjantów. Uroczystość na zakończenie została uświetniona występem znanego trio smyczkowego ,,Appassionato”, w którego skład wchodzą dwie siostry bliźniaczki Wiktoria i Marta oraz ich przyjaciółka Paulina. Na uznanie zasługuje fakt, iż siostry są córkami Komendanta Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej asp. sztab. Henryka Linka.

Wszystkim nominowanym oraz wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje !!!

/fot.arch.redakcji//raciborz.slaska.policja.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION