POWRÓT
     2011-07-28 00:00:00

Odpowie za fałszywy alarm w sądzie.


Policjanci z Chorzowa zatrzymali 20-letniego mieszkańca Świętochłowic podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu w chorzowskim sądzie. W trakcie akcji ewakuowano blisko 200 osób. Zatrzymany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Do zdarzenia doszło 14 czerwca br. o 12.30. Pracownica sądu odebrała informację, że w budynku została podłożona bomba. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz inne służby ratunkowe: straż pożarna, pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe. Zanim policyjni pirotechnicy przystąpili do sprawdzania budynku, z jego pomieszczeń ewakuowano około 200 osób.

Alarm okazał się fałszywy, policjanci nie znaleźli materiałów wybuchowych.

W tym samym czasie kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu. Wczoraj 20-letni mieszkaniec Świętochłowic został zatrzymany przez kryminalnych z chorzowskiej komendy. Młody mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, zapłaci także 600 złotych grzywny oraz został objęty dozorem kuratorskim.

(KWP w Katowicach/js)/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION