POWRÓT
     2012-02-21 00:00:00

Odpowie za napady rabunkowe z użyciem niebezpiecznego narzędzia.


Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów podejrzanemu o liczne napady rabunkowe na placówki handlowe i usługowe na terenie miasta. Zamaskowany napastnik groził swoim ofiarom przedmiotem przypominającym broń palną, nożem, sierpem lub strzykawką. Zatrzymany podejrzany jest o co najmniej 9 tego typu przestępstw. Usłyszał już zarzuty.

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Grabiszynku oraz wrocławskiej komendy miejskiej, podejrzany działał na przełomie stycznia i lutego br. Do ostatniego z napadów doszło wieczorem 17 lutego na terenie dzielnicy Stare Miasto. Zamaskowany sprawca wszedł do salonu kosmetycznego i grożąc strzykawką, zażądał pieniędzy. Po kradzieży uciekł w nieznanym kierunku. W wyniku prowadzonych działań operacyjnych, funkcjonariusze namierzyli mieszkanie w którym ukrywał się podejrzany. Podczas zatrzymania, zaskoczony 29-letni mężczyzna nie stawiał oporu.

Jak wynika ze zgromadzonego materiału i jego analizy, zatrzymany dopuścił się co najmniej 9 tego typu napadów na terenie wrocławskich dzielnic Grabiszynek, Stare Miasto i Krzyki. Za każdym razem zamaskowany napastnik groził przedmiotem przypominającym broń palną, nożem, sierpem czy strzykawką.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz za czyny, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 29-latek został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze sprawdzają czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych przestępstw.

(KWP we Wrocławiu / mw)

/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION