POWRÓT
     2017-12-04 00:00:00

Oświadczenie Hanny Gronkiewicz-Waltz.


Przez najbliższe dni będą Państwo świadkami oskarżania mnie za decyzję wydaną z upoważnienia Lecha Kaczyńskiego. Po raz kolejny powtarzam że decyzja ta została wydana w 2003 roku jak mniemam: po bardzo dokładnym sprawdzeniu wszelkich dokumentów przez urzędników Lecha Kaczyńskiego.

PiS rządził wtedy zarówno w ratuszu, jak i w dzielnicy Śródmieście. Burmistrzowie z PiS (w tym czasie m.in. p. Błaszczak, p. Sasin, p. Zieliński) mieli pełne 3 lata od wydania decyzji reprywatyzacyjnej do wydania nieruchomości, aby dokładnie sprawdzić, czy decyzja była wydana prawidłowo. Oprócz tego od 2005 do 2007 roku premierem był Jarosław Kaczyński, prezydentem Lech Kaczyński, ministrem sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wojewodą Jacek Sasin, a szefem CBA do października 2009 roku był Mariusz Kamiński. Zadaję pytanie: dlaczego nie sprawdzili?!

Jak Państwo mogą zobaczyć, Komisję interesuje wyłącznie moja rodzina, a nie inne grupy spadkobierców. Tylko z mojej rodziny został wezwany - jako strona - mój mąż.

O tym, że komisja jest niekonstytucyjna mówiłam wielokrotnie. Narusza art. 10 Konstytucji RP, 175 i wiele innych.

Tym razem Komisja wezwała mnie jako świadka. Do tej pory wzywała mnie jako stronę – teraz jako świadka. Przepisy nie dopuszczają łączenia ról procesowych świadka i strony. Ponadto świadek jest przesłuchiwany na okoliczności faktyczne, a nie prawne, a mnie wezwano celem ustalenia stanu prawnego.

Komisja też nie wie lub udaje że nie wie, że jest art. 25 par.1 KPA mówiący, że jestem z mocy prawa od 11 lat pozbawiona właściwości do rozstrzygania w sprawie nieruchomości przy Noakowskiego 16. Na tej samej zasadzie nie ustalam dla siebie i swojej rodziny wysokości opłaty za użytkowanie wieczyste, robi to starosta innego miasta wyznaczony przez SKO. Takie jest prawo!

Ponadto po raz kolejny złożyłam wniosek o wyłączenie z prowadzenia obrad Komisji Weryfikacyjnej pana Patryka Jakiego ponieważ publicznie podważa wiarygodność mojej osoby, którą wzywa w charakterze świadka.

Od dłuższego czasu p. Patryk Jaki nie wyklucza też, że chce zostać kandydatem na prezydenta m.st. Warszawy i dokładnie widać, że wszelkie jego działania i wypowiedzi mają przybliżyć go to tego celu. To również wyklucza jego bezstronność.

Na koniec pragnę Państwa poinformować że ze względu na brak bezstronności przewodniczącego i innych członków Komisji skorzystałam z art. 83 par. 1 KPA i w piśmie przesłanym Komisji Weryfikacyjnej oświadczyłam, że korzystam z prawa do odmowy zeznań w charakterze świadka, ponieważ stroną w sprawie jest mój mąż. Zgodnie z orzecznictwem dokonałam tego w formie pisemnej.

Po dzisiejszych zatrzymaniach, które zbiegły się z wezwaniem mnie w charakterze świadka, nikt już chyba nie ma wątpliwości że chodzi o politykę, a nie chęć wyjaśnienia sprawy. Przypominam, że wykorzystywanie służb do celów politycznych to łamanie prawa i grozi za to odpowiedzialność karna.

/fot.arch.redakcji//um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa - Hanna Gronkiewicz-Waltz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION