POWRÓT
     2015-04-03 00:00:00

Pałac Prezydencki. Wspólne dekorowanie świątecznych wypieków.


Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim Anna i Bronisław Komorowscy wspólnie z dziećmi z placówek opiekuńczych dekorowali świąteczne wypieki. Prezydent podkreślał, że wspólne przygotowywania służą przekazywaniu tradycji, obyczaju, ale też umiejętności świętowania.

Do Pałacu Prezydenckiego zostały zaproszone dzieci z całej Polski, aby wspólnie dekorować świąteczne wypieki. Podczas spotkania znani i cenieni cukiernicy oraz szefowie kuchni przybliżali polskie wielkanocne tradycje kulinarne i pomagali przygotować dekoracje mazurków i czekoladowych pisanek.

Prezydent życzył, aby takie warsztaty - wspólne przygotowywanie mazurków, pisanek - odbywało się w każdym domu, bo chodzi o przekazywanie tradycji, obyczaju, ale też umiejętności świętowania. Bronisław Komorowski złożył najserdeczniejsze życzenia, aby wspólne przeżycie było elementem wzbogacającym świętowanie i odpoczywanie.

Prezydent dziękował cukiernikom za pomoc w przygotowywaniu wypieków i dekoracji.

- Życzymy, aby te święta były radosne i kolorowe, przynajmniej tak kolorowe, jak dekoracje na mazurkach i pisankach - mówiła Anna Komorowska.

– Bardzo się cieszę, że dzięki tak licznej obecności, sercu i zaangażowaniu artystów cukierników możemy sprawić, że nasze święta będą bardziej kolorowe i piękniejsze – dodała. Dzieciom radziła, aby korzystały z umiejętności i wiedzy mistrzów.

Anna Komorowska przyznała, że sama też chłonie wiedzę i przekazuje ją później swoim dzieciom i wnukom oraz wykorzystuje do domowych przygotowań dekoracji mazurków.

Pierwsza Dama mówiła, że na Wielkanoc przygotowuje się m.in. mazurki, czekoladowy, kajmakowy i makowy oraz ciasto drożdżowe. Ale jak dodała, specjalnością jej domu są tzw. szpekuchy, czyli bułeczki drożdżowe nadziewane cebulą, boczkiem i ziołami. - Zawsze je robimy razem. Robimy ich tyle, że potem obdarowujemy nimi gości - zdradziła.

Z kolei prezydent wspominał ze swojego dzieciństwa wspólne malowanie pisanek. - Moja babcia znała różne techniki, np. wydrapywała wzory żyletką - powiedział. Dodał też, że połowa przyjemności z prac nad stołem świątecznym to podjadanie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

/Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa - Bronisław Komorowski - Prezydent

/Prezydent.pl/


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION