POWRÓT
     2016-06-08 00:00:00

Pierwsza działka na terenie po byłej cukrowni sprzedana.


Dnia 30 maja 2016 odbył się przetarg na działkę znajdującej się na terenie byłej cukrowni. Działka o pow. 1,20 ha, sprzedana została przez magistrat za 399 tys. zł netto.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nieruchomość musi być przeznaczona pod tereny obiektów produkcyjnych.

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta celem sprzedaży nieruchomości jest realizacja zabudowy w ramach działalności gospodarczej w terminie 4 lat od daty zakupu Rozpoczęcie budowy musi nastąpić w ciągu 2 lat.

W przypadku wtórnego zbycia nieruchomości terminy te nie ulegają wydłużeniu a niedotrzymanie terminów zabudowy skutkować będzie naliczaniem kar umownych. Warunek ten powoduje , że przedsiębiorcy decydujący się na przystąpienie do przetargu muszą mieć już gotową koncepcję zakładu produkcyjnego, który tam mają zamiar wybudować.

Firma Hills sp. z o.o., która została nabywcą pierwszej oferowanej w przetargu działki postawi tam halę produkcyjną i na początku zatrudni 30 pracowników. Na nowo utworzonych stanowiskach mogą pracować zarówno kobiety jak i mężczyźni.W przyszłym roku planuje podwoić zatrudnienie.
Przedsiębiorca planuje produkcję systemów zabezpieczeń ładunków - specjalistycznych pasów używanych w transporcie. Do tej pory wyroby te były produkowane w Chinach i sprzedawane przez macierzystą firmę Hermon na cała Europę . Hills sp. z o.o. została założona w marcu 2016 roku i zaczęła przygotowania do rozpoczęcia produkcji oraz zakupu terenu inwestycyjnego.

Przedsiębiorca przygotowany jest do rozpoczęcia produkcji jeszcze w tym roku . Pracę znajdą tam przede wszystkim pracownicy produkcyjni zatrudnieni na umowę o pracę./raciborz.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION