POWRÓT
     2016-09-22 00:00:00

Płk Kukuła stanie na czele Dowództwa Wojsk OT.


Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wyznaczył płk. Wiesława Kukułę na stanowisko dowódcy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

To bardzo istotny moment w historii polskich sił zbrojnych. Powstaje nowa formacja, powstaje nowy rodzaj sił zbrojnych. Powierzamy go w ręce człowieka, który przez lata dowodził jedną z najważniejszych jednostek polskich sił zbrojnych, sił specjalnych. Powierzamy w jego właśnie ręce los tej tak ważnej dla polskiego wojska formacji. Formacji, z którą łączymy olbrzymie nadzieje, wynikające z zagrożeń, które stoją przed Polską – mówił podczas ceremonii wyznaczenia minister Antoni Macierewicz.

– Wszyscy mamy świadomość jak trudna jest sytuacja, ale także jak duża jest gotowość młodych Polek i Polaków służenia Ojczyźnie i działania w Wojskach Obrony Terytorialnej. Dlatego właśnie postanowiliśmy formowanie i szkolenie tego wojska złożyć w Pana ręce – dodał szef MON.

– Dziękuję za ten wielki zaszczyt, którego dziś dostąpiłem. Zrobię wszystko, aby sprostać pokładanym we mnie nadziejom, żeby zbudować niezwykle sprawną, efektywną i gotową do obrony Polski i Polaków formację – powiedział płk Wiesław Kukuła.

Z chwilę powierzenia mu tej zaszczytnej misji płk Wiesław Kukuła przyjął na siebie obowiązki organizacyjne związane z przygotowaniem trzech brygad, któe będą stacjonowały na naszej wschodniej granicy. Pracami koncepcyjnymi zajmuje się dyrektor Biura ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej Grzegorz Kwaśniak. Jeszcze w tym tygodniu do rządu zostanie przekazany projekt ustawy zmieniającej ustawę o powszechnym obowiązku obrony RP.

***

Płk Wiesław Kukuła, ur. 16 marca 1972 roku w Częstochowie, został 20 września 2016 roku wyznaczony na stanowisko dowódcy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej . Jest on absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności oraz studiów magisterskich w Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku elektronika i telekomunikacja.

Po ukończeniu szkoły oficerskiej w 1996 roku płk Wiesław KUKUŁA pełnił służbę w 1 pułku specjalnym na stanowiskach dowódcy plutonu, dowódcy kompanii, szefa łączności, szefa sekcji wsparcia dowodzenia i łączności oraz szefa sztabu pułku. Od 2006 roku pełnił służbę w Dowództwie Wojsk Specjalnych jako szef wydziału dowodzenia i łączności oraz szef pionu - zastępca szefa sztabu.

W 2012 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

W latach 2003 - 2004 pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w składzie Międzynarodowych Sił Stabilizacyjnych w Republice Iraku. W 2008 roku został awansowany do stopnia pułkownika.Katarzyna Jakubowska
cz.p.o. rzecznika prasowego MON

/fot.redakcja//mon.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Antoni Macierewicz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION