POWRÓT
     2012-09-21 00:00:00

Podawał się za policjanta i usiłował wyłudzić pieniądze.


Policjanci Wydziału w Krakowie Zarządu III BSW KGP zatrzymali 47-letniego mieszkańca województwa małopolskiego, który podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego usiłował wyłudzić pieniądze od jednego z przedsiębiorców.

Mężczyzna nawiązał kontakt z jednym z przedsiębiorców, od którego zażądał kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych w zamian za pomoc w usunięciu rzekomych dowodów w mającym toczyć się przeciwko niemu postępowaniu karnym. Chcąc potwierdzić swoją wiarygodność jako policjanta, umawiał się z przedsiębiorcą na kolejne spotkania, przekazując informacje o szczegółach toczącego się rzekomo postępowania.

47-latek został zatrzymany na jednej z ulic w Krakowie. Przedstawiono mu zarzut usiłowania oszustwa. Jak się okazało, był już wcześniej kilkakrotnie karany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

W rzeczywistości przeciwko przedsiębiorcy nie toczy się żadne postępowanie, a cała sprawa została przez oszusta wymyślona.

(KWP w Krakowie / mw)

/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION