POWRÓT
     2014-01-02 00:00:00

Podróżował z granatem moździerzowym o wadze 15 kg.


Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali 35-latka, który nielegalnie posiadał amunicję. W bagażniku auta, którym podróżował znaleźli 15-kilogramowy granat moździerzowy. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zdobyli informację, że mieszkaniec powiatu świeckiego może mieć materiały wybuchowe. Wczoraj (30.12.2013 r.) wieczorem w Pruszczu Pomorskim zatrzymali 35–latka. Mężczyzna podróżował samochodem kolegi. W bagażniku opla omegi policjanci znaleźli granat moździerzowy, kaliber 120 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.

Wezwany na miejsce patrol żołnierzy-saperów ocenił, że zasięg rażenia tego niewybuchu może wynosić nawet 800 metrów. Jak wynika z ich oceny, pocisk ważył ok. 15 kg i zawierał ok. 8 kg trotylu. Granat moździerzowy został zabrany przez saperów, którzy zniszczą go na wojskowym poligonie.

Mieszkaniec powiatu świeckiego trafił do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty nielegalnego posiadania amunicji. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

/fot. redakcja//policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION