,–,podkreślała,premier,Beata,Szydło.,Na,wtorkowym,posiedzeniu,Rady,Ministrów,szefowa,rządu,i,jej,gabinet,zdali,sprawozdanie,ze,swojej,półrocznej,działalności." />POWRÓT
     2016-05-18 00:00:00

Pół roku rządu Beaty Szydło:władza powinna kierować się interesem obywateli.


"Jesteśmy na służbie. Musimy wystrzegać się takiego postępowania, jak poprzednicy, opartego na egoizmie, marnotrawstwie i pogardzie" – podkreślała premier Beata Szydło. Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów szefowa rządu i jej gabinet zdali sprawozdanie ze swojej półrocznej działalności.

"To dobry moment, by podsumować to, co udało się zrobić, ale też pokazać te procesy, które biegną wolniej" – mówiła premier Beata Szydło. Jak dodała rolą rządu jest wyciąganie wniosków ze swoich błędów oraz z błędów poprzedników. "W ubiegłym tygodniu odbyła się dyskusja w Sejmie o tym, jaki stan państwa zastaliśmy przejmując władzę w Polsce. To obowiązek każdej władzy rozliczać się ze swoich działań i deklaracji" – podkreślała premier. Jak zaznaczyła jej rząd pamięta o tym, w czyim imieniu sprawuje mandaty. "To suweren, polscy obywatele są tymi, którzy nas rozliczają z pracy i jesteśmy im winni sprawozdanie z działań, jakie podejmujemy" - podkreślała szefowa rządu. Dodała przy tym, że „minister znaczy ten, który jest na służbie, musimy o tej służbie pamiętać”.

Podsumowanie pół roku działań i plany na przyszłość

Premier Beata Szydło podkreślała, że wnioski z podsumowania półrocznej aktywności rządu posłużą przygotowaniu planu działań na kolejne miesiące. Obecnie trwają prace nad budżetem na rok 2017. "To jest nie tylko podsumowanie, ale też perspektywa na przyszłość" – mówiła premier. Jak zaznaczyła „władza musi się kierować przede wszystkim interesem obywateli”.

/fot.redakcja//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION