POWRÓT
     2014-10-16 00:00:00

Polacy poszukiwani listami gończymi, nielegalna praca i unieważnione wizy.


14 października Straż Graniczna zatrzymała 3 cudzoziemców i 2 obywateli Polski.

Na lotnisku w Krakowie - Balicach do odprawy granicznej zgłosił się obywatel RP, który chciał wylecieć do Anglii. Funkcjonariusze Straży Granicznej dokonując sprawdzeń w dostępnych bazach danych ustalili, iż osoba ta poszukiwana jest przez Policję listem gończym za jazdę pod wpływem alkoholu. Także listem gończym poszukiwany był drugi Polak, który chwilę później przyleciał samolotem z Anglii. On natomiast podejrzewany był o udział w bójce. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani Policji.

Kontrola legalności zatrudnienia, przeprowadzona w Krakowie, doprowadziła do zatrzymania obywatelki Ukrainy. Cudzoziemka pracowała na terytorium RP bez dokumentów pozwalających na legalną pracę. W stosunku do Ukrainki wszczęto postępowanie administracyjne, które zakończyło się wydaniem decyzji zobowiązującej do powrotu. Straż Graniczna skieruje również w tej sprawie wniosek do sądu o ukaranie pracodawcy, nielegalnie zatrudniającego cudzoziemkę.

W Siewierzu, w trakcie kontroli legalności pobytu, zatrzymano dwoje obywateli Ukrainy, którzy wykorzystywali posiadane wizy niezgodnie z przeznaczeniem (nie podjęli pracy, którą deklarowali podczas ubiegania się o wydanie dokumentów pobytowych). W związku z powyższym cudzoziemcom unieważniono wizy i wydano decyzje zobowiązujące do powrotu.
/sm.strazgraniczna.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION