POWRÓT
     2016-03-24 00:00:00

Policja i służby specjalne czuwają nad bezpieczeństwem.


W Polsce nie mamy zagrożenia terrorystycznego, ale mamy pełną świadomość tego, co dzieje się na zachodzie Europy - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak w „Kontrwywiadzie” RMF FM.

Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że aby podnieść stopień zagrożenia terrorystycznego muszą być spełnione konkretne warunki. – Takich przesłanek do podniesienia stopnia nie ma – podkreślił szef MSWiA. Jednocześnie minister zapewnił, że policja i służby specjalne czuwają nad bezpieczeństwem Polaków.

Będąc gościem programu „Kontrwywiad” w RMF FM minister Błaszczak odniósł się do zagrożenia terrorystycznego w Europie. - My nie mamy takich problemów, jakie są na zachodzie Europy – stwierdził szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. Podkreślił, że w Polsce nie mamy dzielnic, do których „nie zapuszcza się Policja” i nie jest przestrzegane prawo danego kraju.

– Nie możemy popełniać błędów, które popełnił zachód Europy i stanowczo reagować na kolejne fale migracji – powiedział szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. Ważne jest uszczelnienie granic zewnętrznych Unii Europejskiej, w czym pomagają polscy strażnicy graniczni. Jako przykład kraju, który skutecznie zahamował proces napływu imigrantów w 2013 r., minister podał Australię. – Uchodźcom należy pomagać tam, gdzie są uchodźcami, czyli w Turcji, Jordanii czy Libanie – stwierdził Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA podczas rozmowy zapowiedział, że projekt ustawy antyterrorystycznej zostanie przedstawiony po czwartkowym posiedzeniu międzyresortowego zespołu do spraw zagrożeń terrorystycznych. Potem projektem zajmie się Rada Ministrów, a następnie Sejm. Projektowane rozwiązania mają za zadanie poprawę efektywności funkcjonowania krajowego systemu antyterrorystycznego.

– Policja musi mieć narzędzia, aby tropić bandytów – podkreślił na antenie RMF FM minister Mariusz Błaszczak. Przypomniał, że polscy funkcjonariusze kilka dni temu zatrzymali Holendrów pochodzenia bliskowschodniego, którzy próbowali nielegalnie kupić broń w naszym kraju.

W programie minister odniósł się również do zarzutów opozycji dotyczących niepowołania do tej pory komendanta głównego Policji. – Obowiązki komendanta pełni doświadczony oficer. Policja pracuje normalnie – zapewnił szef MSWiA.

Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział również, że za tydzień będzie gotowy raport specjalnego zespołu kontrolnego MSWiA, który wyjaśni tezy jednej z gazet dotyczące sytuacji w Biurze Ochrony Rządu.

/fot.arch.redakcji//msw.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION