POWRÓT
     2013-05-17 00:00:00

Policjanci z CBŚ uwolnili porwanego obywatela Szwecji.


Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali mężczyzn, którzy uprowadzili obywatela Szwecji. Akcja, która swoim zasięgiem objęła teren całego kraju, była koordynowana przez Wydział Operacji Pościgowych CBŚ. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku.

W okresie Świąt Wielkanocnych do policjantów z KWP w Gdańsku zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że jej mąż, obywatel Szwecji pochodzenia syryjskiego, został uprowadzony. Śledczy natychmiast rozpoczęli poszukiwania – informację o uprowadzeniu przekazali też do Komendy Głównej Policji. Szef Policji zdecydował, że w poszukiwania mężczyzny mają włączyć się policjanci z Centralnego Biura Śledczego.

Poszukiwania uprowadzonego mężczyzny objęły teren całego kraju. Informacja o przestępstwie trafiła też do policjantów skandynawskich. Intensywna praca śledczych z CBŚ i prokuratorów, którzy sprawdzali każdy trop pojawiający się w sprawie, przyniosła efekt – śledczy uwolnili zakładnika, odzyskali część pieniędzy z przekazanego przez rodzinę okupu i zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z uprowadzeniem. Ich zatrzymania miały miejsce w Trójmieście i Warszawie. Przestępcy byli całkowicie zaskoczeni akcją policjantów.

W ręce policjantów z CBŚ wpadły 3 osoby, które usłyszały już zarzuty.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku.

mg

/fot. redakcja//policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION