POWRÓT
     2011-09-07 00:00:00

Policyjne zabezpieczenie meczu Polska - Niemcy.


Ponad 1600 policjantów z garnizonu pomorskiego i sąsiednich województw zabezpieczało wczorajszy mecz Polska - Niemcy rozegrany na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo wszystkich kibiców, jak również, by utrudnienia w ruchu spowodowane wyłączeniem ulic były jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców.

Policja przygotowywała się do zabezpieczenia meczu już od kilku miesięcy. Oprócz policjantów z garnizonu pomorskiego do Gdańska przyjechali też funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji z Olsztyna, Bydgoszczy i Szczecina, których zakwaterowano w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Funkcjonariusze wszystkich pionów dbali o bezpieczeństwo zarówno kibiców, jak i mieszkańców Gdańska. Już od rana, w dniu meczu, policjanci zabezpieczali główne trasy dojazdowe, a także cały rejon wokół obiektu sportowego. Na samym stadionie zaczął działać komisariat, gdzie, w razie potrzeby, można było przeprowadzić niezbędne czynności procesowe. Policjanci z grup dochodzeniowo-śledczych, antyterroryści oraz funkcjonariusze z wyszkolonymi psami czekali w odwodzie.

Rano na stadion przyjechali m.in.Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk i wiceminister Adamem Rapackim, by ocenić ostatnie przygotowania do tak wielkiej imprezy sportowej. Policyjne zabezpieczenie obserwowali także funkcjonariusze z innych komend wojewódzkich. Spotkanie policjantów z miast, w których odbędą się mecze podczas Euro 2012 było okazją do obserwacji samego zabezpieczenia i zachowań kibiców.

Wczorajszy mecz, który odbył się na nowo wybudowanym stadionie w Gdańsku-Letnicy, przebiegał w atmosferze spokoju. Na trybunach zasiadło ponad 40 tysięcy kibiców, którzy praktycznie od chwili przekroczenia bramek stosowali się do zaleceń służb porządkowych. Kibice korzystali również z informacji zawartych w folderach informacyjnych wydanych specjalnie na ten mecz.

Po zakończeniu meczu fani piłki nożnej sprawnie opuścili obiekt i zgodnie z zaleceniami w większości korzystali z transportu publicznego. Jednoczesne opuszczenie stadionu przez kilkadziesiąt tysięcy osób oraz odbywające się remonty na trójmiejskich drogach spowodowały chwilowe zatory drogowe. W związku z tym na skrzyżowania dróg wyjazdowych z kierunku Nowego Portu skierowano większą liczbę funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Podczas zabezpieczenia policjanci nie odnotowali przypadków zakłócenia porządku i bezpieczeństwa, zarówno na trybunach stadionu, jak i w jego obrębie.

(KWP w Gdańsku/js)

ZOBACZ FILM/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION