POWRÓT
     2013-05-06 00:00:00

Polska odwoła się od decyzji Komisji Europejskiej


Komisja Europejska podała informację, że wyłączy z finansowania Unii Europejskiej część wydatków poniesionych przez Polskę na wspieranie gospodarstw niskotowarowych realizowanych w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2004-2006.

Polska odwoła się od decyzji wykonawczej Komisji do Sądu Unii Europejskiej.

Z działania PROW 2004 – 2006 pt. „Wspieranie gospodarstw niskotowarowych” udzielane były dotacje dla gospodarstw rolnych o wielkości ekonomicznej od 2 do 4 ESU* przez okres nie dłuższy niż 5 lat, corocznie w równowartości 1 250 EUR.

Warunkiem udzielania dotacji była realizacja biznes planów, wykazujących przyszłą rentowność gospodarstwa rolnego prowadzonego przez rolnika ubiegającego się o dotację.

Wyłączenie kwoty 79,9 mln EUR spowodowane jest zatwierdzaniem zdaniem Komisji Europejskiej „mało ambitnych biznes planów”.

Polska odwoła się od decyzji wykonawczej Komisji do Sądu Unii Europejskiej.


*ESU (ang. European Size Unit) – Europejska Jednostka Wielkości – wyraża się za jej pomocą wielkość (siłę) ekonomiczną gospodarstw rolnych, czyli ich dochodowość, 1 ESU = 1200 EUR.
/www.minrol.gov.pl/

/www.minrol.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION