POWRÓT
     2014-07-03 00:00:00

Polsko-norweska współpraca.


Podsumowanie bieżącej współpracy oraz dyskusja nad kolejną edycją Mechanizmów Finansowych po roku 2014 to główne tematy poruszane podczas spotkania wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z Vidarem Helgesenem, ministrem spraw zagranicznych Norwegii.

Głównym celem spotkania było omówienie stanu negocjacji funduszy norweskich i EOG, przedstawienie polskich postulatów w tym zakresie oraz nakreślenie możliwych scenariuszy kompromisu dotyczącego rozstrzygnięć dla Polski.

- W tym roku przypada dziesiąta rocznica korzystania przez Polskę z norweskich mechanizmów finansowych. Jesteśmy beneficjentem dwóch edycji, tj. 2004-2008 i 2009-2014. W tym okresie, wsparcie dla Polski wyniosło ponad 1 mld euro – podkreśliła wicepremier Bieńkowska. - Dzięki wsparciu Norwegii i innych państw-darczyńców, mogliśmy zrealizować ważne projekty w dziedzinie środowiska, zdrowia, rozwoju miast, kultury, badań naukowych. Z tych środków wspieramy także organizacje pozarządowe.

Minister infrastruktury i rozwoju zaznaczyła, że Polska jest zainteresowana kontynuowaniem współpracy z krajami EOG po 2014 roku. – Uważamy, że zwiększona alokacja w nowej edycji Mechanizmów Finansowych pozwoli na konsolidację i rozwój współpracy dwustronnej i na jeszcze lepsze wyniki w osiąganiu spójności gospodarczej i społecznej.

/fot.redakcja//mir.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION