POWRÓT
     2014-02-13 00:00:00

Ponad 1 mln zł na ograniczanie niskiej emisji na terenie Raciborza.


Racibórz otrzymał dofinansowanie z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w łącznej kwocie 1 mln 201 tys. 350 zł na ograniczanie niskiej emisji na terenie miasta. Pieniądze przyznane zostały w ramach pierwszej edycji programu pilotażowego „KAWKA”.

Program pilotażowy „KAWKA" zakłada wsparcie finansowe dla zadań służących likwidacji niskiej emisji wspierającej wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii. Na ten cel Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył w naszym regionie ponad 12 mln zł, a Wojewódzki Fundusz blisko 10 mln zł.

W ramach tego Programu miasta o liczbie ludności przekraczającej 10.000 oraz miejscowości uzdrowiskowe mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości: do 45% w formie dotacji ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW oraz do 45% w formie pożyczki ze środków WFOŚiGW w Katowicach.

Racibórz pozyskał środki na dwa zadania. Pierwsze dotyczy ograniczania niskiej emisji na terenie miasta poprzez likwidację lokalnych źródeł ciepła ( palenisk węglowych) w budynkach jednorodzinnych i indywidualnych lokalach mieszkalnych oraz montaż instalacji solarnych. Przyznana na to zadanie pożyczka ze środków WFOŚiGW w Katowicach wynosi 144 tys. 778 zł, natomiast dotacja ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW wynosi 176 tys. 142 zł. Drugie zadanie obejmuje ograniczania niskiej emisji na terenie miasta poprzez likwidację lokalnych źródeł ciepła (palenisk węglowych) termomodernizację oraz przebudowę budynków wielorodzinnych przy ul. Szewskiej 3, Zborowej 5, Stalmacha 6, Różyckiego 11-13 i Dąbrowskiego 15. Przyznana na to zadanie pożyczka ze środków WFOŚiGW w Katowicach wynosi 385 tys. tys. 189 zł, natomiast dotacja ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW wynosi 495 tys. 241 zł.

Oba zadanie zrealizowane zostaną w 2014 roku.


/raciborz.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION