POWRÓT
     2018-02-05 00:00:00

Ponad 54,5 mln zł na Program Szkolny Klub Sportowy.


Wg wstępnych planów z SKS skorzysta ok. 350 tys. uczniów w całej Polsce!

Na realizację SKS Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy ponad 54,5 mln zł. Dzięki tym środkom w zajęciach weźmie udział ok. 350 tys. uczniów w całej Polsce. Zajęcia będą prowadzone w ponad 11,5 tys. szkół przez ponad 15 tys. nauczycieli wychowania fizycznego - niemal co trzeci z nich jest uczestnikiem programu SKS. W bieżącym roku w naborze zgłosiły się 2 452 gminy co stanowi 98,5% wszystkich gmin w Polsce.

Operator krajowy wybrany

Nabór wniosków na realizację Programu SKS rozstrzygnięty. Operatorem krajowym Programu będzie jak w roku ubiegłym Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy. W ramach konkursu zostali wyłonieni także operatorzy wojewódzcy.

Dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów

SKS to największy w historii Program zajęciowy tego typu wdrożony w 2017 roku. To regularne zajęcia sportowe dla uczniów. Założenia Programu: aktywizacja dzieci i młodzieży szkolnej, wsparcie kadr nauczycielskich prowadzących atrakcyjne zajęcia sportowe a także budowa systemu identyfikacji utalentowanych uczniów, którzy mogą zostać skierowani do sekcji sportowych.

Grafika z komunikatem o budżecie Programu SKS

Źródło: msit.gov.pl

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION