POWRÓT
     2012-02-15 00:00:00

Poszukiwany za zabójstwo w Londynie - zatrzymany w Warszawie.


Jason M. został zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw pod zarzutem zabójstwa, którego dopuścił się w styczniu tego roku w Londynie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Wkrótce zostanie przekazany w ręce brytyjskich policjantów.

W czwartek do komendy Stołecznej Policji zgłosił się obywatel Wielkiej Brytanii. Mężczyzna chciał porozmawiać o zdarzeniu, do którego doszło dwa tygodnie wcześniej w Londynie.

Policjanci natychmiast powiadomili tłumacza przysięgłego, który był obecny w trakcie przesłuchania mężczyzny. Jason M. przyznał, że podczas kłótni ze swoją dziewczyną doszło do rękoczynów. W wyniku zdarzenia mężczyzna udusił kobietę.

Kilka dni później Jason M. wyleciał do Polski i przez kilka dni przebywał w Warszawie. Jak sam przyznał, nie mógł poradzić sobie z tym, co się stało. Postanowił więc zgłosić się na policję, aby o wszystkim opowiedzieć funkcjonariuszom i przyznać się do winy.

Policjanci ze stołecznego Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw natychmiast nawiązali współpracę z Biurem Międzynarodowym Współpracy Policji KGP. Udało im się potwierdzić, że takie zabójstwo rzeczywiście miało miejsce w Londynie, w dniu wskazanym przez mężczyznę. O zdarzeniu został także poinformowany oficer łącznikowy Wielkiej Brytanii.

Funkcjonariusze komendy stołecznej potwierdzili tożsamość mężczyzny i ustalili, że jest on poszukiwany przez brytyjską policję. Sąd Okręgowy zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Niedługo wobec mężczyzny zostanie wszczęta procedura ekstradycji, mająca na celu przekazanie go brytyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

(KSP / ds)

/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION