POWRÓT
     2015-04-29 00:00:00

Powiat raciborski. Dni Otwarte Funduszy Europejskich już 9 maja na zamku.


Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Po raz kolejny chcemy pokazać projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia. Dni Otwarte Funduszy Europejskich dadzą możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść lub należy je zwiedzać tylko z przewodnikiem.

Zamek Piastowski w Raciborzu po raz drugi włączył się w tę ogólnopolską akcję. Sprawdź, co ciekawego będzie się działo na zamku podczas Dni Otwartych!

9 maja odbędzie się święto Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Na zamkowym dziedzińcu zaprezentują się zespoły artystyczne, rękodzielnicy, wytwórcy, producenci regionalni itp. z subregionu zachodniego województwa śląskiego - partnerzy projektu Śląski System Informacji Turystycznej.

W godz. od 10.00 do 18.00 będzie można zwiedzać Zamek Piastowski bezpłatnie i indywidualnie dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy. W przerwach pomiędzy występami artystycznymi będzie można posłuchać o projektach: „Utworzenie Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej na Zamku Piastowskim w Raciborzu” a także „Śląski System Informacji Turystycznej”.

Gminy przygotowały szereg atrakcji dla najmłodszych, nagrodami w konkursach będą gadżety i bilety wstępu do różnych atrakcji turystycznych subregionu, w tym Miasteczka Westernowego Twinpigs, Muzeum Ognia w Żorach, Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach itp.

Dziecięce buzie będą malowane w ogniste wzory, będzie można wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich a także wziąć czynny udział w grach planszowych, flash mobie czytelniczym, zrobić sobie zdjęcia z żywą rzeźbą a także zaopatrzyć się w różne materiały promocyjne i gadżety.

Na zakończenie akcji – fire show w wykonaniu ekipy z Muzeum Ognia z Żor./powiatraciborski.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION