POWRÓT
     2013-05-06 00:00:00

Powiat raciborski. Drogowe podsumowanie weekendu majowego


Podczas długiego majowego weekendu policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach na terenie miasta oraz całego powiatu. Sprawdzali prędkość, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów - zwłaszcza dzieci. Baczną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierowców.

Od 30 kwietnia do 5 maja zatrzymanych zostało 5 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą był 56-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który został zatrzymany przez patrol drogówki w Rzuchowie przy ulicy Raciborskiej. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie rowerzysty prawie 2,5 promila alkoholu. U pozostałych zatrzymanych badanie wykazało od 0,7 do 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę kierującą w stanie po użyciu alkoholu oraz jedną osobę kierującą samochodem osobowym w stanie po użyciu środków odurzających.
Odnotowano 12 niegroźnych kolizji drogowych oraz dwa zdarzenia, w których 2 osoby odniosły obrażenia.

- Do pierwszego zdarzenia doszło 2 maja około godziny 21.35 w Raciborzu przy ulicy Opawskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów oraz relacji świadków wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault 19, 23-letni mieszkaniec Raciborza, jadąc w kierunku Placu Konstytucji potrącił 24-letniego mężczyznę, który przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wszedł wprost pod jego samochód. Raciborzanin z urazem głowy został zabrany do szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy.

- Kolejne zdarzenie miało miejsce 4 maja około godziny 3.10. Kierujący samochodem osobowym marki BMW, 25-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, jadąc w kierunku Raciborza potrącił idącego poboczem 47-letniego mieszkańca województwa opolskiego. Wstępne ustalenie policjantów wskazują na to, że pieszy idąc prawą stroną, prawdopodobnie zatoczył się i wpadł wprost pod nadjeżdżający samochód. Mimo gwałtownego hamowania, kierowca nie zdążył zatrzymać samochodu i uderzył w mężczyznę. Ranny w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie został przyjęty na oddział intensywnej terapii.

/raciborz.slaska.policja.gov.pl/

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION