POWRÓT
     2015-04-02 00:00:00

Powiat raciborski. EKO-ASY 2015.


31 marca w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu odbył się już po raz XV Turniej Ekologiczny Eko –Asy 2015 pod hasłem: „Turysto, szanuj środowisko”, dla klas drugich i trzecich.
9 dwuosobowych drużyn z powiatu raciborskiego walczyło o puchary, nagrody i miano najlepszych Eko - Asów. W tym roku po raz pierwszy patronat honorowy nad konkursem objął starosta raciborski oraz ufundował puchary i nagrody dla uczestników. Uczniowie mieli do pokonania 8 różnych zadań: krzyżówkę z hasłem wiodącym, ustny quiz, wykreślanki ekologiczne, sprawdzali wiedzę z zakresu segregowania odpadów, chronionych roślin, pomników przyrody naszego miasta oraz zależności pokarmowych w świecie przyrody.

Pierwsze miejsce i największą ilość punktów zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 15 w składzie: Adrianna Piszcz i Oliwia Sowiecka pod opieką Aleksandry Urban , na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2: Emilia Fita i Karolina Regent pod opieką Teresy Przybyły, a trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 18: Jesicca Kerner i Zuzanna Kołek pod opieką Izabeli Lechowicz.

W pracach komisji sprawdzającej poprawność zadań wzięły udział: Magdalena Koczwara – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Raciborzu, Izabela Lechowicz – nauczyciel SP18, Sylwia Krakowczyk – nauczyciel SP 8 oraz Beata Czogalik – nauczyciel ZSP nr 1.

Drużyna z „15 –stki „ będzie reprezentowała nasz powiat w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym w Żorach.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Jolanta Klejny, Barbara Szyksznian- Morek oraz Estera Kurzydem.
/powiatraciborski.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION