POWRÓT
     2017-04-23 00:00:00

Premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel otworzą targi w Hanowerze.


Premier Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel w niedzielę otworzą międzynarodowe targi przemysłowe Hannover Messe, na których Polska jest w tym roku gościem honorowym. Szefowe rządów Polski i Niemiec będą też rozmawiać o tematach najważniejszych dla Unii Europejskiej, współpracy transatlantyckiej oraz polityce obronnej.

W poniedziałek premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel wezmą również udział w ceremonii otwarcia polskiego stoiska narodowego.

Spotkanie premier Beaty Szydło i kanclerz Angeli Merkel na targach Hanowerze będzie okazją do rozmowy na tematy najbardziej aktualnych zagadnień w agendzie unijnej, która jest ważna dla Warszawy i Berlina. Są wśród nich m.in. kwestie dotyczące polityki migracyjnej oraz Brexit. Szefowe rządów omówią także kluczowe zagadnienia dotyczące polityki obronnej oraz stosunków transatlantyckich.

Premier Beata Szydło będzie ubiegać się również o uzyskanie poparcia Niemiec dla kandydatury Łodzi jako organizatora EXPO 2022/23. Polska jest jednym z trzech kandydatów do organizacji wystawy. O głosy będziemy walczyć ze Stanami Zjednoczonymi i Argentyną. Decyzja w sprawie przyznania prawa do zorganizowania EXPO 2022/2023 zapadnie w listopadzie br. podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE).

Obok premier Beaty Szydło w Targach w Hanowerze wezmą udział wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin.
Targi w Hanowerze

Targi w Hanowerze to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez przemysłowych na świecie. Polska w tym roku jest krajem partnerskim całego przedsięwzięcia.

Polskie stanowisko zajmie około 1,2 tys. metrów kwadratowych. Zaprezentuje się 11 polskich firm, wśród nich Solaris Bus & Coach (producent autobusów, także elektrycznych), Saule Technologies (producent ultracienkich półprzeźroczystych ogniw fotowoltanicznych), Eko Energetyka (producent urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych) czy TMA Automation (projektant rozwiązań w dziedzinie robotyki oraz automatyki).

Na stoisku obecne będą także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego.

W strefie start-upów znajdzie się dodatkowo 18 młodych, innowacyjnych firm, a w całych targach weźmie udział w sumie ok. 200 przedsiębiorstw z Polski.

/fot.arch.redakcji//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Beata Szydło


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION