,–,mówiła,premier,Beata,Szydło,w,poniedziałek,w,Budapeszcie,na,szczycie,szefów,rządów,państw,Europy,Środkowo-Wschodniej,i,Chin,(16+1)." />POWRÓT
     2017-11-28 00:00:00

Premier Beata Szydło na szczycie państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin.


"To było ważne spotkanie dla naszego kraju i całego regionu. Chcemy się rozwijać i otwierać gospodarczo na inne rynki" – mówiła premier Beata Szydło w poniedziałek w Budapeszcie na szczycie szefów rządów państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin (16+1).

Porozumienia o współpracy strategicznej z Chinami

"Chiny są partnerem wymagającym i dużym, ale takim, który chce realizować współpracę gospodarczą na terenie naszego regionu" – premier Beata Szydło podkreślała wagę zacieśniania polsko-chińskich relacji gospodarczych. Jak dodała, wiele deklaracji przechodzi w konkrety, a realizacja różnych porozumień gospodarczych staje się faktem.

Szefowa rządu poinformowała, że podczas szczytu 16+1 podpisano porozumienie o współpracy strategicznej pomiędzy Polską Agencją Inwestycji i Handlu a rządem chińskiej prowincji Hunan. "To umowa bardzo szeroka, której celem jest zacieśnienie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami" – mówiła premier Beata Szydło.
Rozmowy dwustronne

Podczas wizyty w Budapeszcie premier Beata Szydło spotkała się z premierem Chin Li Keqiangiem oraz premier Serbii Aną Brnabić. Rozmowy dotyczyły dwustronnej współpracy pomiędzy Polską a ChRL i Serbią.
Szczyt 16+1

Szczyt jest najważniejszym elementem konsultacji politycznych w ramach platformy współpracy Europy Środkowo-Wschodniej i Chin, tzw. 16+1. Przewodnim celem szczytu jest pogłębienie współpracy gospodarczej i finansowej, zwiększanie wymiany handlowej i wzajemny rozwój.

Do udziału w szczycie, jako obserwatorów, zaproszono przedstawicieli: Austrii, Białorusi, Grecji, Szwajcarii, Unii Europejskiej oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Szczyt koncentruje się na współpracy finansowej, a głównym wydarzeniem towarzyszącym jest Forum Biznesowe 16+1.

Tegorocznym gospodarzem szczytu 16+1 jest rząd Węgier. W ramach struktur inicjatywy 16+1, która została zainaugurowana w Polsce, działają w Warszawie biura koordynacji współpracy regionalnej z Chinami: Mechanizm Kontaktowy Agencji Promocji Inwestycji 16+1, Rada Biznesu 16+1 oraz – od lutego 2017 r. – Sekretariat 16+1 ds. współpracy morskiej.


/fot.arch.redakcji//premier.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION