–,zaznaczyła,premier,Ewa,Kopacz.,Placówka,powstała,w,ramach,rządowego,programu,budowy,dziennych,domów,pobytu,dla,seniorów." />POWRÓT
     2015-10-21 00:00:00

Premier Ewa Kopacz na otwarciu domu "Senior-WIGOR" w Radomiu.


„W domu „Senior-WIGOR” osoby starsze będą miały zapewnioną opiekę, posiłek oraz ofertę kulturalno-edukacyjną” – zaznaczyła premier Ewa Kopacz. Placówka powstała w ramach rządowego programu budowy dziennych domów pobytu dla seniorów.

Jak zaznaczyła szefowa rządu, seniorzy będą mogli spędzać tu czas do popołudnia, dzięki czemu nie będą się czuli samotne i nie będą mieli wyrzutów sumienia, że obciążają obowiązkami swoje dzieci. W radomskim domu dla seniorów będzie mogło przebywać ok. 30 rezydentów powyżej 60. roku życia.

Szefowa rządu podkreśliła, że do końca roku na terenie całego kraju powstanie ponad 100 dziennych domów „Senior-WIGOR”.
Bezpłatna pomoc prawna i dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych

Premier przypomniała, że od 2016 r. seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, która zostanie uruchomiona w ponad 1500 punktach na terenie całego kraju. W przyszłym roku rząd przeznaczy także 20 mln zł na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów.
Dzienny Dom „Senior-WIGOR” w Radomiu.

Głównym celem placówki jest zapewnienie wsparcia radomskim seniorom, w szczególności samotnym i nieaktywnym zawodowo. Starszym osobom zostanie zapewniona pomoc w codziennych czynnościach oraz co najmniej jeden posiłek dziennie. Seniorzy będą mieli możliwość korzystania z usług wspomagających oraz będą mogli brać udział w zajęciach ruchowych, sportowo-rekreacyjnych i aktywizujących, a także kulturalno-oświatowych oraz edukacyjnych.
Program „Senior-WIGOR”

Budżet przyjętego przez rząd programu to 370 mln zł do 2020 roku. W tym roku powstanie ponad 100 dziennych domów „Senior-WIGOR” ze średnią liczbą 20 miejsc dla seniorów. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej jest na etapie podpisywania umów z jednostkami samorządu terytorialnego.


/fot.arch.redakcji//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Ewa Kopacz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION