POWRÓT
     2015-06-27 00:00:00

Premier Ewa Kopacz w "Rz": Obniżę podatki, ograniczę "śmieciówki",


Dziś, gdy obraz Polski zdecydowanie się zmienił, gdy złapaliśmy pierwszy oddech, gdy mamy wzrost gospodarczy na poziomie należącym do najwyższych w Europie oraz gdy mamy stabilne i bezpieczne finanse publiczne, możemy zrobić kolejny krok naprzód. Polacy mają być beneficjentami tego sukcesu – mówi premier Ewa Kopacz w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

W dzisiejszym wydaniu dziennika szefowa rządu komentuje bieżącą sytuację polityczną, omawia realizację założeń swojego gabinetu przedstawioną w expose, a także zarysowuje plany na przyszłość sygnalizując kierunek, w jakim będzie szedł tworzący się nowy program Platformy Obywatelskiej. – Mogę dzisiaj stanąć przed Polakami i powiedzieć, że w osiem miesięcy zrealizowałam już 80 proc. obietnic. Przez cztery następne miesiące będę kontynuować ten program. Złożyłam Polakom obietnicę, której dotrzymuję. Przez kolejne lata, razem z nimi, chcę urządzać nasz wspólny dom.

Pani premier w kontekście założeń nowego programu mówi m.in. rozwiązaniach dotyczących ograniczenia tzw. umów śmieciowych. – Znaleźliśmy na to bardzo dobre rozwiązanie. Jednym z kluczy będzie staż pracy – mówi w wywiadzie Ewa Kopacz. Wspomina też o rozwiązaniach odnoszących się do systemu podatkowego. – Zamierzam obniżyć podatki, szczególnie te osobiste. Przedstawię projekt jesienią razem z całym programem – zapowiada.

Premier Kopacz zaznacza też, że Platforma Obywatelska wyciągnęła poważne wnioski z sygnału, jaki wyborcy dali jej w ostatnich wyborach. – Bardzo poważnie potraktowaliśmy ich zdanie. Nasi wyborcy mieli prawo być na nas źli, ale jesteśmy w trakcie zmian. Po prostu wyciągnęliśmy wnioski – stwierdza szefowa rządu.

Całość wywiadu dostępna jest na stronie internetowej dziennika „Rzeczpospolita”.

/fot.redakcja//www.platforma.org/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION