–,w,ten,sposób,premier,Ewa,Kopacz,oceniła,wystąpienie,ministra,spraw,zagranicznych.,Grzegorz,Schetyna,przedstawił,w,Sejmie,informację,o,zadaniach,polskiej,polityki,zagranicznej,w,latach,2014-2015." />POWRÓT
     2014-11-07 00:00:00

Premier Ewa Kopacz w Sejmie: Obowiązkiem polskiej polityki jest wygranie pokoju dla Ukrainy.


Bardzo dobre, kompleksowe i wyczerpujące” – w ten sposób premier Ewa Kopacz oceniła wystąpienie ministra spraw zagranicznych. Grzegorz Schetyna przedstawił w Sejmie informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w latach 2014-2015.

"Wystąpienie szefa MSZ wyczerpało cały zakres kierunków polityki zagranicznej rządu" – podkreśliła Ewa Kopacz.

Szefowa rządu zaznaczyła, że Polska stoi po stronie Ukrainy i będzie jej pomagać tak, jak do tej pory. "Ukraińcy niczego bardziej nie pragną, jak pokoju. Obowiązkiem polskiej polityki jest wygrać pokój dla Ukrainy" – powiedziała premier.

Według Ewy Kopacz, Polsce powinno zależeć na tym, żeby wprowadzić ład demokratyczny i przestrzeganie praw człowieka w Rosji. "Wtedy Rosja byłaby łatwiejszym partnerem do rozmów" – oceniła premier. Jak dodała, elementem wpływającym na Rosję są sankcje. "Polska jest za utrzymaniem sankcji. To jest coś wymiernego, co Rosja odczuwa" – zaznaczyła szefowa rządu.

/fot.redakcja//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Ukraina - Ewa Kopacz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION