POWRÓT
     2015-09-09 00:00:00

Premier Ewa Kopacz: w sprawie kryzysu imigracyjnego w UE Polska powinna mówić jednym głosem.


Premier Ewa Kopacz zaznaczyła, że Polska jest gotowa przyjąć więcej niż zadeklarowane 2 tys. osób, ale podział obciążeń musi być częścią całościowego planu. Jak dodała, obowiązkiem polskiego premiera jest przede wszystkim solidarność z własnymi obywatelami.Szefowa rządu podziękowała tym Polakom, którzy deklarują pomoc uchodźcom.
„Polskę nie stać na przyjęcie imigrantów ekonomicznych”

Jak powiedziała premier, Polska jest gotowa pomagać uchodźcom, ale naszego kraju nie stać na przyjmowanie imigrantów ekonomicznych. "Musimy zapewnić, że nasze działania nie przyciągną niekontrolowanej fali tychże imigrantów" – zaznaczyła. "Musimy w UE określić listę krajów bezpiecznych, do których będziemy twardo i konsekwentnie odsyłać imigrantów. Polska jest gotowa pomagać uchodźcom, czyli ludziom, których życie i zdrowie jest naprawdę zagrożone" – wyjaśniła szefowa rządu.
Konieczność zabezpieczenia granic

Premier podkreśliła, że aby europejska solidarność była odpowiedzialna, wszystkie kraje członkowskie muszą zabezpieczyć zewnętrzne granice UE. "Nie możemy sprawiać wrażenia, że UE utraciła kontrolę nad swoimi granicami" – powiedziała Ewa Kopacz.
Weryfikacja przybyłych pod kątem bezpieczeństwa

Jak zaznaczyła szefowa rządu, zastrzegamy sobie pełną kontrolę nad procesem weryfikacji przybyłych pod kątem bezpieczeństwa tak, aby być pewnym, że nie żywią złych intencji wobec krajów, które ich przyjmą.
Spotkanie ws. uchodźców

Na środę premier zaprosiła liderów partii zasiadających w Sejmie na spotkanie ws. problemu uchodźców. Szefowa rządu podkreśliła, że Polska w obliczu kryzysu imigracyjnego chce być solidarna, ale solidarna odpowiedzialnie. Jak zaznaczyła, dlatego ważne jest, aby w tej trudnej sprawie Polska mówiła jednym głosem.

/fot.redakcja//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Ewa Kopacz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION