POWRÓT
     2014-11-02 00:00:00

Premier Ewa Kopacz w Środzie Śląskiej.


Odwiedzam miejsca, w których stawia się na innowacyjność i nowoczesne technologie.

Szefowa rządu odwiedziła nowo otwartą fabrykę katalizatorów samochodowych BASF. To kolejny przykład zagranicznej firmy, która wybrała właśnie Polskę na miejsce swoich inwestycji.


Warto inwestować w Polsce


Rozwój firmy BASF w Środzie Śląskiej od 2011 r. wpierała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która przyznała inwestycji, wartej 150 mln euro, grant z tytułu zatrudnienia w wysokości 2 mln zł oraz grant inwestycyjny o wartości 10 mln zł.

"Dobra informacja jest taka, że inwestor niemiecki postanowił swoje pieniądze ulokować właśnie tutaj. Skorzystał z przywilejów, jakie zapewnia Specjalna Strefa Ekonomiczna, czyli ulg w podatku CIT oraz ulg w podatku od nieruchomości" – powiedziała premier Ewa Kopacz.

Dobry klimat dla biznesu


Szefowa rządu przypomniała również wyniki opublikowanego w środę światowego rankingu „Doing Bussiness”, który potwierdza, że Polska sprzyja nowym inwestycjom.

"Chcę dziś powiedzieć wszystkim inwestorom, aby brali przykład z inwestora niemieckiego i przyjeżdżali do Polski, tu stawiali swoje fabryki i tu zatrudniali polskich wykształconych ludzi."– podkreśliła premier Ewa Kopacz.

Inwestujące w Polsce firmy z kapitałem zagranicznym mogą liczyć na wsparcie w zakresie grantów rządowych, zwolnienia z podatku CIT (w ramach specjalnych stref ekonomicznych), zwolnienia z podatku od nieruchomości (lokalnie) oraz funduszy europejskich. Pomocą w tym zakresie służy Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
Nowa inwestycja i miejsca pracy na Dolnym Śląsku


Niemiecka firma BASF otworzyła w Środzie Śląskiej w lipcu br. największy w Europie zakład produkujący nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych. Produkowany w Polsce sprzęt nabywają takie koncerny jak: Magneti Marelli, BMW, VW, Renault, Peugeot, Volvo oraz FIAT.

Fabryka w Środzie Śląskiej to niejedyny zakład produkcyjny firmy BASF w Polsce. BASF jest właścicielem dwóch fabryk w Śremie w pobliżu Poznania (systemy poliuretanowe, produkty chemii budowlanej) oraz fabryki w Myślenicach w pobliżu Krakowa (domieszki do betonu).

W fabryce BASF docelowo zatrudnienie znajdzie ok. 400 osób.

W czwartek premier Ewa Kopacz odwiedziła również województwo lubuskie. Szefowa rządu wzięła udział w otwarciu Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie.

/fot.redakcja//premier.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION