POWRÓT
     2015-08-16 00:00:00

Premier Ewa Kopacz w wojskowej Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu: Jesteśmy dumni z polskich pilotów.


Wojskowi piloci z Powidza brali udział m.in. w misjach w Afganistanie, Republice Środkowoafrykańskiej oraz Nepalu. W związku ze zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego premier Ewa Kopacz podziękowała żołnierzom za ich służbę i złożyła najlepsze życzenia.


Podwyżki dla żołnierzy

"Praca żołnierzy jest wyjątkowa i powinna być też odpowiednio wynagradzana" – podkreśliła szefowa rządu. "W dyspozycji Ministerstwa Obrony Narodowej jest 340 mln zł, z czego 215 mln zł będzie przeznaczone na podwyżki dla żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy Służby Wywiadu Wojskowego i Kontrwywiadu Wojskowego, a 125 mln będzie przeznaczone na podwyżki dla pracowników cywilnych wojska" – wyjaśniła Ewa Kopacz.
Więcej środków na armię

Premier przypomniała, że w lipcu prezydent Bronisław Komorowski podpisał rządową ustawę dotyczącą zwiększenia wydatków na wojsko do poziomu co najmniej 2% PKB. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2016 r.
Życzenia dla żołnierzy

W związku ze zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego szefowa rządu złożyła żołnierzom życzenia. "Chciałam wszystkim żołnierzom bardzo gorąco podziękować i życzyć im wszystkiego co najlepsze, przede wszystkim dużo wytrwałości w trudnym wypełnianiu swojego zawodu. Polacy są z was dumni" – powiedziała premier.

/fot.arch.redakcja//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Ewa Kopacz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION