–,powiedział,premier,Mateusz,Morawiecki,zwracając,się,do,rolników,podczas,wizyty,w,podlaskim,gospodarstwie." />POWRÓT
     2018-01-13 00:00:00

Premier Mateusz Morawiecki: Rolnicy są solą ziemi.


"Bardzo się cieszę, że polskie rolnictwo modernizuje się. Rolnicy są solą ziemi. Ja natomiast chciałbym tę sól osłodzić wyższymi zyskami i lepszymi marżami, żebyście mogli jak najkorzystniej sprzedawać swoje produkty" – powiedział premier Mateusz Morawiecki zwracając się do rolników podczas wizyty w podlaskim gospodarstwie.

Sztuką jest mówić o problemach polskiego rolnictwa

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że tematykę problemów polskiej wsi bardzo często omawia z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem. "Sztuką jest mówić o problemach polskiego rolnictwa, o tym, żebyśmy nie zostawiali rolników samych sobie, żeby nie byli w gorszej pozycji niż nasi konkurenci na Zachodzie" – oznajmił szef rządu. Premier podziękował ministrowi Krzysztofowi Jurgielowi za jego pracę podkreślając, że jest on osobą wielce zasłużoną dla polskiego rolnictwa.

Polska potęgą produkcji rolno-spożywczej

Premier ocenił, że Polska staje się potęgą produkcji rolno-spożywczej. "Jesteśmy na czwartym miejscu w produkcji mleka w Unii Europejskiej. Produkcja rolno-spożywcza jest kluczowa i może być również bardzo dochodowa" – zaznaczył szef rządu. Jak dodał, w niektórych obszarach jesteśmy na podium – Polska zajmuje trzecią pozycję w UE w produkcji oleju rzepakowego. "Wierzę, że także w przypadku produkcji mleka jest to możliwe" – zaakcentował premier.
Wieś ostoją polskiego patriotyzmu

"Jan Pawel II, gdy przybywał do Polski, wykonywał zawsze taki piękny gest – całował polską ziemię" – mówił premier. "Bo ta ziemia nie tylko rodzi owoce i daje utrzymanie, ale jest też ziemią naszych przodków, której winniśmy szacunek i obronę" – oznajmił szef rządu. Dodał, że będzie zabiegał o interesy polskich rolników w Unii Europejskiej.

Premier podziękował rolnikom za przechowywanie wartości polskiego patriotyzmu. "Dzisiaj patriotyzm polega także na tym, żeby jak najlepiej rządzić na polskiej wsi. Nasz rząd będzie o to dbał. Dziękuję za to wszystko, co robicie, za to, że razem walczymy o lepsza Polskę" – podkreślił Mateusz Morawiecki.

/fot.arch.redakcji//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION