POWRÓT
     2014-03-22 00:00:00

Premier na Szczycie UE w Brukseli.


Donald Tusk: do czerwca ma być podpisana umowa stowarzyszeniowa Unii Europejskiej z Mołdawią.

Premier poinformował przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu europejskiego, że czwartkowe rozmowy dotyczyły m.in. konieczności przyspieszenia podpisania umowy stowarzyszeniowej z Mołdawią ze względu na sytuację wewnętrzną tego kraju i zagrożenie ewentualnymi działaniami ze strony Rosji. - Myślę, że to jest dla Mołdawii sygnał uspokajający, jeśli można dzisiaj mówić o uspokojeniu sytuacji w tamtym regionie - powiedział szef polskiego rządu.
Ustalenia pierwszego dnia Szczytu

Premier przypomniał, że podczas pierwszego dnia rozmów Unia zdecydowała zawiesić relacje z Rosją na najwyższym poziomie relacji politycznych.

- To nie tylko kwestia zmiany G8 na G7, ale de facto czasowego wykluczenia Rosji z tego grona - zaznaczył premier. Poinformował też o odłożeniu szczytu Unia Europejska-Rosja, który odbywa się dwa razy w roku. - Dopóki ten kryzys nie zostanie rozwiązany, te szczyty nie będą się odbywały - mówił szef rządu.

Premier podkreślił, że analogicznie nie będą odbywały się również spotkania bilateralne, czyli szczyty pomiędzy państwami narodowymi a Rosją.

/fot. redakcja//premier.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION