POWRÓT
     2012-09-14 00:00:00

Premier o dziennikarskiej prowokacji wobec gdańskiego sędziego.


- Podzielam absolutnie opinię ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina i akceptuję jego zdecydowane oraz natychmiastowe działania w sprawie prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego - powiedział Donald Tusk.

- Sposób wypowiadania się sędziego i traktowania świata zewnętrznego przez niezależnego sędziego jest nie do zaakceptowania - dodał szef rządu.

Premier ocenił jako niedopuszczalne sugerowanie przez niektórych komentatorów i polityków opozycji oraz niektóre tytuły prasowe, że ktoś z KPRM faktycznie kontaktował się z gdańskim sędzią.

Szef rządu podkreślił, że choć autonomia środowiska sędziowskiego jest wartością bezdyskusyjną, to rząd będzie współpracował z tym środowiskiem szukając takich mechanizmów, które ułatwią wprowadzenie koniecznych zmian.

- Budujące jest, że twarde stanowisko rządu i ministra sprawiedliwości zostało zaakceptowane przez środowiska sędziowskie - dodał Donald Tusk.

Unia bankowa do dyskusji

Odnosząc się do tzw. unii bankowej premier powiedział, że Polska jest gotowa brać udział w przedsięwzięciach integrujących Unię. Zaznaczył jednak, że zawsze powinno być to związane z prawem do uczestniczenia. Podkreślił, że unia bankowa jest tylko przykładem procesów, które mają miejsce obecnie w Unii Europejskiej.

- Będziemy musieli niedługo rozstrzygnąć, czy zdecydujemy się na wzmocnioną integrację. To jest najważniejszy dylemat, który trzeba będzie rozstrzygać całościowo - zapowiedział Donald Tusk.

Płaca minimalna "bez drastycznych zmian"

Szef rządu odniósł się również do kwestii płacy minimalnej. - Zgadzam się, że windowanie płacy minimalnej, szczególnie w sytuacji, kiedy wzrost gospodarczy jest mniejszy, może pośrednio lub bezpośrednio wpłynąć na wzrost bezrobocia i staram się to tłumaczyć naszym partnerom. Chociaż nie ulega wątpliwości, że płaca minimalna w Polsce nie jest wygórowana - powiedział premier.

Dodał, że w sprawie wysokości płacy minimalnej nie należy się spodziewać drastycznych zmian.

/fot. redakcja//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Donald Tusk


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION