POWRÓT
     2012-10-24 00:00:00

Premier podsumował raport z kontroli w ministerstwie sportu i NCS.


Donald Tusk: Będę oczekiwał od pani minister podjęcia działań naprawczych do końca tego roku. Rozumiem przez to zbudowanie nadzoru w ministerstwie, który wykluczy jakiekolwiek uchybienia czy wpadki w przyszłości.

Premier powiedział, że na początku przyszłego tygodnia minister sportu powinna poinformować o konsekwencjach personalnych i zmianach organizacyjnych związanych z Narodowym Centrum Sportu.

Odnosząc się do działania Narodowego Centrum Sportu, premier podkreślił, że mimo niestwierdzenia żadnych uchybień natury formalnej, miałby wyższe oczekiwania wobec szefostwa tej instytucji w kontekście tak ważnego zdarzenia sportowego. - Nie ma wątpliwości, że brakowało tego dnia jednego odpowiedzialnego gospodarza - mówił szef rządu. - Zgodnie z przepisami każdy swoją pracę wykonał. Ale oprócz przepisów potrzebne jest pewne pozytywne napięcie i troska o każdy szczegół imprezy - dodał.

Mówiąc o Polskim Związku Piłki Nożnej premier potwierdził, że jego ocena tej instytucji jest podobna do tej powszechnej. - Mogę wyrazić nadzieję, że po wyborach partnerzy w PZPN będą współpracowali z administracją z większą odpowiedzialnością i troską o kibica - podkreślił./premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Donald Tusk

/premier.gov.pl/


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION