POWRÓT
     2014-07-18 00:00:00

Premier Tusk o obsadzie unijnych stanowisk.


- Szef MSZ Radosław Sikorski jest kandydatem na szefa unijnej dyplomacji. Nie wykluczam jednak, że może obejmować także inne teki - powiedział po posiedzeniu Rady Europejskiej w Brukseli premier Donald Tusk.

- Wiadomo, że oprócz zgłoszonego przez Polskę Radosława Sikorskiego, w roli faworyta występuje włoska minister spraw zagranicznych. Determinacja wielu państw w tej sprawie jest zauważalna. Jeśli chodzi o szefa Rady Europejskiej, żadne nazwisko jako kandydata się nie pojawiło - powiedział premier Donald Tusk.

Dodał, że rozwiązania instytucjonalne muszą uwzględniać strategiczne potrzeby naszego regionu.

Premier pytany o spekulacje dotyczące objęcia przez niego stanowiska szefa Rady Europejskiej zaznaczył, że w kuluarowych i medialnych spekulacjach pojawia się wiele nazwisk, w tym także i nazwiska obecnych premierów.
Premier: dla mnie priorytetem jest Polska


Premier stwierdził, że Polska ma do rozegrania "dość skomplikowaną grę". - Czasami argumentem w tej grze jest to, że wszystkie oferty, wszystkie możliwości zostają aktualne. Dla mnie priorytetem jest Polska i urząd, który sprawuję w Polsce – podkreślił. - Im będę bardziej powściągliwy w deklaracjach, tym łatwiej będzie mi prowadzić negocjacje - dodał.

Rada Europejska przyjęła stanowisko w sprawie sankcji wobec Rosji i wysłuchała planu działania nowego szefa KE.

/fot.redakcja//premier.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION