POWRÓT
     2018-03-02 00:00:00

Prezydent: Cierpienie Żołnierzy Niezłomnych nie poszło na marne.


Żołnierze Niezłomni nie zgadzali się na Polskę, która nie będzie wolna prawdziwie - podkreślał Prezydent RP Andrzej Duda, wręczając odznaczenia państwowe w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - Dziękuję Wam, że jesteście, dziękuję, że przyjęliście od Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia - ten skromny wyraz podziękowania za Waszą niezłomną postawę, za to, że wierzyliście w tę Polskę, która w końcu nadeszła, którą mamy dzisiaj - powiedział.

Prezydent mówił, że Żołnierze Niezłomni w konspiracji, w partyzantce cierpieli głód, niedostatek, ale walcząc starali się odzyskać odebraną, zagrabioną im Ojczyznę.

Przede wszystkim nie zgadzali się na żadną Polskę, która nie będzie wolna prawdziwie, która nie będzie prawdziwie suwerenna, która nie będzie prawdziwie niepodległa - podkreślił. Dodał, że dziś, w 100-lecie odzyskania niepodległości jesteśmy w wolnej, suwerennej Polsce. – Można dzisiaj śmiało powiedzieć, nie poszła tamta krew na marne, nie poszło na marne tamto cierpienie – zaznaczył.

Nie wiem, jaka byłaby dzisiaj Polska i czy udałoby się ją odrodzić w 1989 r., czy powstałaby Solidarność, gdyby nie wasza postawa - mówił Prezydent.

Andrzej Duda wskazywał też, że już kolejny rok obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. – To Pan Prezydent Lech Kaczyński złożył w Sejmie tę inicjatywę – przypomniał. - Wspólnota narodu to też wspólnota wspólnej historii, a w tej historii przede wszystkim wspólnej pamięci. Dziękuję, że tę pamięć przechowujecie, pielęgnujecie. Dziękuję, że tę pamięć przekazujecie. Cześć i chwała bohaterom, wieczna pamięć poległym. Niech żyje Polska - zakończył Prezydent. (KG)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz w pielęgnowaniu pamięci o Żołnierzach Niezłomnych.

Odznaczeni zostali na:

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,252,prezydent-cierpienie-zolnierzy-niezlomnych-nie-poszlo-na-marne.html

/fot.arch.redakcji//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent - Andrzej Duda


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION