POWRÓT
     2016-05-08 00:00:00

Prezydent spotkał się z prezesem Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.


Prezydent RP Pan Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim prezesa Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) Pana Liqun Jina. Rozmowa dotyczyła działalności banku, a także możliwości, jakie dla polskich przedsiębiorców stwarza zaangażowanie w tę inicjatywę, zwłaszcza w kontekście zacieśniania współpracy z partnerami z Azji.

Prezydent poinformował ponadto, że w dniu dzisiejszym weszła w życie ustawa o ratyfikacji Umowy o utworzeniu Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.

Ze swojej strony prezes Liqun Jin podziękował za decyzję polskich władz o zaangażowaniu się w powstanie AIIB, podkreślając, że Polska jest jedynym członkiem-założycielem spośród państw Europy Środkowo-Wschodniej. W jego przekonaniu, dowodzi to wagi, jaką Warszawa przywiązuje do rozwoju relacji gospodarczych z azjatyckimi partnerami.

/fot.redakcja/

/Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent - Andrzej Duda


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION