POWRÓT
     2012-10-24 00:00:00

Przez żołądek do serca turysty.


Powstał Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki"

Najlepsze smaki naszego regionu znalazły się na trasie Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki" - nowego markowego produktu turystycznego, którego działalność zainaugurowano w Katowicach. Szlak składa się z 23 lokali gastronomicznych znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Prezentację połączono z wręczeniem certyfikatów członkostwa w Szlaku Kulinarnym. Certyfikaty wręczył Mariusz Kleszczewski - Wicemarszałek Województwa Śląskiego i Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

„Kuchnia śląska jest najbardziej rozpoznawalna wśród Polaków. Przygotowanie tradycyjnego dania pochodzącego z województwa śląskiego to nie lada sztuka. Tym bardziej cieszymy się, że powstał szlak restauracji, które znają tajniki tej sztuki i przygotowują potrawy smaczne, które zachwycą nawet najbardziej wymagających amatorów tej kuchni. To będzie w pewnym sensie szlak sensoryczny, gdyż będziemy kusić turystów nie tylko smakiem, ale i wyglądem oraz zapachem potraw" - powiedział wicemarszałek Mariusz Kleszczewski.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki" powstał z inicjatywy Śląskiej Organizacji Turystycznej w celu ochrony i promowania dziedzictwa kulinarnego województwa śląskiego. Znajdują się na nim 23 restauracje z całego regionu, reprezentujące różne „stoły" i różne tradycje. Warunkiem przystąpienia do Szlaku było przejście ścisłego procesu certyfikacji, obejmującego zarówno kwestie smaku potraw, ich przygotowania, użytych składników, ale także jakość samej restauracji - czystość i dbałość o obsługę.

„Województwo śląskie słynie z dobrej kuchni. Niewielu zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak bardzo jest ona różnorodna. Wpływy czeskie, austriackie, niemieckie, w końcu żydowskie - wszystko to zostawiło swój ślad i sprawiło, że Śląskie to jeden z najciekawszych kulinarnie regionów Polski. Szlak łączy w sobie pasję z tradycją, obok której nie można przejść obojętnie. Ze względu na wyjątkowość potraw jest to szlak, który warto odwiedzić" - mówi Agnieszka Sikorska, Dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Już wkrótce rusza promocja Szlaku - m.in. cykl telewizyjnych programów kulinarnych, w którym prezentowany będzie i sam produkt turystyczny, i wchodzące w jego skład lokale. Łącznie w TVP Katowice wyemitowane zostaną 23 odcinki.

Lokale znajdujące się na Szlaku Kulinarnym „Śląskie Smaki":

Restauracja Lelowianka w Lelowie
Restauracja EM w Koziegłowach
Restauracja Fuerte w Myszkowie
Zajazd Hetman w Kroczycach
Restauracja Pod Platanami w Wilkowicach k. Zbrosławic
Restauracja Hotelu Rezydencja**** w Piekarach Śląskich
Restauracja Hotelu Qubus Prestige**** w Katowicach
Cukiernia Cichoń w Ornontowicach
Restauracja Pod Białym Orłem w Łaziskach Górnych
Zajazd Kasztelański w Orzeszu
Restauracja Pod Prosiakiem w Tychach
Restauracja Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Stodoły w Rybniku
Restauracja Parys w Rydułtowach
Restauracja Hotelu Polonia*** w Raciborzu
Restauracja Hotelu Dąbrówka*** w Jastrzębiu Zdroju
Restauracja Smak Regionu w Pawłowicach
Restauracja Zacisze w Pszczynie-Brzeźcach
Restauracja Frykówka w Pszczynie
Restauracja Stara Piekarnia w Pszczynie
Warownia Pszczyńskich Rycerzy w Pszczynie
Karczma Rogata w Bielsku-Białej
Restauracja Leśniczówka w Istebnej
Restauracja Stara Karczma w Jeleśni

/slaskie.pl/

/slaskie.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION