POWRÓT
     2018-04-13 00:00:00

Przeznaczymy 25-30 mld zł na termomodernizację w ciągu 10 lat.


"Jesteśmy po 1989 r. pierwszym rządem, który zajął się sprawą walki ze smogiem i traktujemy ten problem niezwykle poważnie" – oświadczył premier Mateusz Morawiecki, rozpoczynając pierwsze posiedzenie Komitetu Sterującego Krajowym Programem Ochrony Powietrza.

"Nie chcemy, żeby dzieciom zima w przyszłości kojarzyła się z maseczkami na twarzach, tylko z tradycyjnym śniegiem, bałwanem i sankami. Chcemy oddać Polskę naszym dzieciom w lepszym stanie pod wieloma względami, w tym również z czystszym powietrzem. I my to na pewno zrobimy" – mówił szef rządu. Premier zaznaczył, że poprawa jakości powietrza w Polsce jest jednym z priorytetów rządu.

"Problem smogu jest bardzo skomplikowany, o czym przekonujemy się od paru lat. Musimy sobie radzić z wieloma zaniedbaniami z poprzednich ośmiu lat" – mówił szef rządu. Podkreślił, że walka ze smogiem wiąże się z koordynacją działań związanych z pracą wielu ministerstw: energii, środowiska i budownictwa, których reprezentanci będą uczestniczyć w pracach Komitetu Sterującego Krajowym Programem Ochrony Powietrza.
25-30 mld zł na poprawę jakości powietrza

"Przeznaczymy na termomodernizację 25-30 mld zł w ciągu 10 lat. To bezprecedensowa kwota, która przyczyni się do poprawy jakości powietrza” – zaznaczył premier. Jak wyjaśnił, „ocieplony dom zużywa około 50 % mniej energii cieplnej do ogrzewania."

"Chcemy konsekwentnie dążyć do poprawy jakości powietrza. Cieszę się, że robimy to w porozumieniu z różnymi środowiskami i organizacjami społecznymi. Zależy nam, by z mapy Polski zniknęły miejsca pokazywane, jako najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie" – mówił szef rządu. Jak zaznaczył, walka ze smogiem będzie prowadzona przez cały rok. "Powietrze samo się nie oczyści" – podkreślił premier.

/fot.redakcji//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Mateusz Morawiecki


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION