POWRÓT
     2017-12-29 00:00:00

Racibórz. Długo oczekiwana decyzja podpisana.


Przed samym końcem roku Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiskowa w Warszawie wydała ostateczną decyzję określającą środowiskowe uwarunkowania dla przedsięwzięcia dla projektu Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna, drogi, której wybudowanie sprawi, że do autostrady dostaniemy się z naszego miasta w około 15 minut. W dokumencie czytamy „niniejsza decyzja jest ostateczna w administracyjnym toku instancji”, co oznacza że na jego podstawie będzie można uruchomić procedurę uzyskania Decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (w skrócie ZRID). Czym jest ZRID? W dużym uproszczeniu jest to rodzaj „superpozwolenia” budowlanego, które łączy w sobie decyzję o ustaleniu lokalizacji drogi z pozwoleniem na budowę. Jest to kompleksowa decyzja administracyjna, która pozwala także na wywłaszczenie nieruchomości znajdujących się w pasie inwestycji, a także zatwierdza podział nieruchomości. Dzięki temu dokumentowi można również ograniczyć korzystanie z sąsiadujących nieruchomości, jeśli będzie konieczna przebudowa infrastruktury technicznej oraz dróg niższej kategorii. Uzyskanie ZRID - u pozwala na rozpoczęcie procedury przetargowej zmierzającej do wyłonienia wykonawcy robót i rozpoczęcia prac budowlanych.

Decyzja środowiskowa dotyczy całego odcinka projektowanej drogi o długości 25 kilometrów, ale w pierwszej kolejności będzie realizowany raciborski ośmiokilometrowy odcinek od skrzyżowania z Drogą Krajową 45 w Rudniku do ulicy Piaskowej. Odcinek ten uzyskał w czerwcu dofinansowanie wysokości ok 150 milionów zł. Całkowity koszt inwestycji to ok. 200 milionów złotych. Jest to najwyższe dofinansowanie ze środków europejskich dla projektów drogowych w województwie śląskim w tej perspektywie finansowej.


/fot.arch.redakcji//raciborz.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION