POWRÓT
     2013-01-20 00:00:00

Racibórz. HLPN - podsumowanie sobotnich zmagań.


W sobotni wieczór najwięcej emocji wzbudziło spotkanie Pokryć Dachowych-ZPUH Dzierżęga i Cukierni Gianni. Pierwsi do tej pory doznali tylko jednej porażki, drudzy natomiast do tej pory nie stracili nawet punktu. Zatem, spotkanie to najprawdopodobniej zadecyduje o zdobyciu tytułu mistrzowskiego. Już od samego początku było widać, że spotkały się dwie najlepsze w tej edycji ekipy. Mecz prowadzony w bardzo szybkim tempie, akcje przenoszone spod jednej bramki pod drugą. W pierwszej połowie drużyny walczyły cios za cios. W efekcie skończyła się ona remisem 2:2. Oba razy na prowadzenie wychodziła Cukiernia, jednak ich przeciwnicy doprowadzali do remisu. W drugiej części spotkania Pokrycia Dachowe-ZPUH Dzierżęga powoli opanowały nerwy, na skutek czego uzyskały nieznaczną przewagę. W efekcie Łukasz Dzierżęga i jego koledzy zdobyli dwie bramki i na kilka minut przed końcem wydawało się, że ich wygrana jest niezagrożona. Jednak Cukiernia nie rezygnowała i starała się odrobić straty. W ostatniej minucie udało się jej zdobyć bramkę kontaktową, jednak na doprowadzenie do wyrównania zabrakło już czasu. W efekcie Dachy w przypadku wygranej w przyszłym tygodniu zostaną najlepszą drużyną XII Edycji HLPN. Jednak, jeżeli stracą chociażby jeden punkt, mistrzem zostanie Słodka drużyna.

Xpres.pl w tym tygodniu podejmował zdegradowany do II Ligi Salos Pogrzebień. Niespodziewanie spotkanie to nie było to tylko formalnością. Salos, pomimo tego, iż w tym pojedynku grał bez zmiany, okazał się bardzo trudnym przeciwnikiem. Xpresi, szczególnie w pierwszej połowie, mieli problemy ze sforsowaniem obrony swoich przeciwników. Dodatkowo Salos groźnie kontratakował, skutkiem czego kilka razy obejmował prowadzenie. Dopiero pod koniec pojedynku faworyt uzyskał kilkubramkową przewagę, która dała mu komplet punktów. W efekcie Xpres.pl na pewno na zakończenie ligi uplasuje się na podium, a przy wygranej w przyszłym tygodniu i przegranej Pokryć Dachowych może zająć nawet drugie miejsce.

Bardzo ciekawie było również w trakcie spotkania Pędzących Byków i Galaktikosu. Pojedynek ten, zgodnie z przewidywaniami był bardzo emocjonujący i prowadzony w szybkim tempie. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatnich sekundach. Na 7 sekund przed końcem na boisku panował remis. Wtedy to po podaniu Mateusza Kołodziejczyka bramkę, dającą zwycięstwo, zdobył Tomasz Lemiesz. Ostatecznie Galaktikos wygrywając pojedynek zapewnił sobie czwarte miejsce w lidze, natomiast Pędzące Byki sezon zakończą na piątej pozycji.

Sobotni wieczór był również pojedynkiem kandydatów do wygranej w klasyfikacji Sklepu Sportowego Chopina 17 (najlepszych strzelców). Do tej pory na prowadzeniu był Bartłomiej Socha (Pokrycia Dachowe-ZPUH Dzierżęga) – 19 bramek, dalej Mateusz Kołodziejczyk (Galaktikos) – 18 bramek, Andrzej Durda (KMP SMS Hyrbud) – 17 bramek, Roman Kowalczyk i Bartosz Winkler (obaj Xpres.pl) – 14 bramek. Aktualnie na prowadzeniu jest Mateusz Kołodziejczyk. Zdobył on 4 bramki, jednak był to już jego ostatni mecz i teraz może tylko czekać na dokonania swoich rywali. Dotychczasowy lider, Bartłomiej Socha, pokonał bramkarza przeciwników dwa razy. Zatem, ma on jedno trafienie mniej od aktualnego lidera. Największą zdobycz bramkową sobotniego wieczoru zanotował Bartosz Winkler. Strzelił on 6 bramek, i ma już tylko dwa trafienia mniej od prowadzącego w tej klasyfikacji.

Niedzielnego wieczoru zaplanowano rozegrania 4 spotkań II Ligi. O 18:00 na parkiet wybiegną gracze Drużyny X i Raciborka.pl. W kolejnym spotkaniu spotkają się CXT Odra Racibórz oraz Mieszko. Od 20:00 rozgrywki rozpocznie Grupa Mistrzowska, w której drużyny rywalizują już bezpośrednio o awans do I Ligi. Najpierw spotkają się Canarinhos oraz Feniks. Pierwsi, do tej pory nie stracili nawet punktu, spotkania z udziałem Feniksa są zazwyczaj bardzo emocjonujące i trzymające w napięciu do ostatnich sekund. Na zakończenie wieczoru spotkają się Bad Boys oraz Eco-Bud Racibórz. Pojedynek ten najprawdopodobniej zadecyduje, która z tych drużyn awansuje do I Ligi. Ponadto, spotkania Grupy Mistrzowskiej powinny być bardzo ciekawe, ponieważ wszystkie cztery wyżej wymienione zespoły dysponują bardzo dobrym atakiem i preferują ofensywny football, w efekcie na parkiecie zawsze pada dużo bramek.

Zapraszamz na niedzielna spotkania:

Niedziela 20.01.2013 hala Rafako Arena

18.00 Drużyna X – Raciborek.pl GIII K1

19.00 CXT Odra Racibórz – Mieszko L2A K7

20.00 Canarinhos - Feniks GM K1

21.00 Eco-Bud Racibórz – Bad Boys GM K1

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION