POWRÓT
     2014-06-04 00:00:00

Racibórz. Już wkrótce rusza III Festiwal Piosenki Europejskiej Racibórz 2014.


Już wkrótce rozpocznie się III edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2014. W tym roku poza przesłuchaniami zaplanowano również międzynarodowe warsztaty wokalne, festiwalowe jam session oraz koncert festiwalowy.

W środę (4 czerwca, godz. 16.00) w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędą się przesłuchania konkursowe, w których uczestniczyć będą soliści z województwa śląskiego oraz Republiki Czeskiej, następnego dnia do konkursu przystąpi młodzież z partnerskich samorządów niemieckich oraz powiatu nakielskiego. W czwartek i piątek w godzinach dopołudniowych w Młodzieżowym Domu Kultury trwać będą międzynarodowe warsztaty wokalne. Poprowadzą je Hania Hołek - muzyk, wokalistka oraz manager Studia Nagraniowego Black Kiss Records w Warszawie oraz Błażej Grygiel – producent muzyczny i dziennikarz Radia TOK FM.

W piątek wieczorem wszyscy wokaliści wezmą udział w festiwalowym jam session z udziałem m.in. laureata nagrody Grand Prix Festiwalu z roku 2013 – Christiana Hoepera (Niemcy). Wydarzenie odbędzie się w Cafe Club EKIPA, który mieści się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu.

Scena Zamku Piastowskiego będzie miejscem wielkiego koncertu finałowego, który odbędzie się 7 czerwca (sobota) o godz. 19.00. Wokaliści zaprezentują piosenki, których autorami (tekst i muzyka) są Europejczycy. Nie zabraknie też wspólnych wykonań utworów przy akompaniamencie Orkiestry Rozrywkowej Happy Big Band z Mysłowic pod dyrekcją Mirosława Kaszuby. Koncert poprowadzą Marzena Korzonek oraz Mariusz Weidner. W programie usłyszymy utwory z repertuaru zespołu The Beatles, Adele czy One Direction.

W tym samym czasie w salach wystawienniczych Zamku Piastowskim w Raciborzu, w ramach Międzynarodowego Tygodnia Kultury na Zamku Piastowskim, zaprezentowana zostanie wystawa "Tożsamość" prezentująca dzieła 19 twórców m.in. z powiatów Elbe-Elster, Maerkischer Kreis i powiatu raciborskiego.

Po raz drugi Festiwal, jako część projektu pt. "Młodzi mistrzowie. Warsztaty sztuki wokalnej oraz III Festiwal Piosenki Europejskiej w ramach Międzynarodowego Tygodnia Kultury na Zamku Piastowskim w Raciborzu", jest współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie.

W wydarzeniu uczestniczyć będą także oficjalne delegacje z partnerskich dla Powiatu Raciborskiego niemieckich samorządów tj. miasta Rendsburg oraz powiatu Elbe-Elster.

Patronat nad Festiwalem sprawuje Starosta Raciborski Adam Hajduk.

ORGANIZATORZY:
- Powiat Raciborski
- Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu
- Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
- Wojewoda Śląski
- Śląski Kurator Oświaty
- PKP CARGO S.A.

WSPÓŁPRACA ORGANIZACYJNA:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
Pałac Młodzieży w Katowicach
Středisko volného času w Opawie
Fundacja Alchemia Sportu w Chorzowie

PATRONAT HONOROWY: Senator RP - Adam Zdziebło oraz posłowie do Parlamentu Europejskiego: prof. Jerzy Buzek, Bogdan Marcinkiewicz/powiatraciborski.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION