POWRÓT
     2018-01-25 00:00:00

Racibórz. Komendant Jan Pawnik przechodzi na emeryturę.


W jubileuszowym roku 160-lecia straży pożarnej w Raciborzu, po 10 latach szefowania raciborską komendą, 38 latach służby - mgr. inż. st. bryg. Jan Pawnik przechodzi na zasłużoną emeryturę. Komendant Jan Pawnik w 1980 r. podjął naukę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Służbę w straży pożarnej rozpoczął w Komendzie Straży Pożarnej w Głubczycach, do Raciborza przeniósł się w 1988 r. Po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Służby Pożarniczej awansował na stopień oficerski. W Komendzie w Raciborzu od 1997 r pełnił funkcje kierownicze jako zastępca komendanta. W 2008 r. objął stanowisko komendanta.

W imieniu Prezydenta Miasta Racibórz, Rady Miasta, pracowników Urzędu i mieszkańców Raciborza składamy Panu Janowi Pawnikowi serdeczne podziękowania za wkład, jaki swoim wieloletnim doświadczeniem wniósł w organizację, przygotowanie i wyposażenie systemu ratowniczo – gaśniczego na terenie naszego miasta i powiatu raciborskiego. Dziękujemy za rzetelną strażacką służbę, za ofiarne niesienie pomocy mieszkańcom Raciborza zagrożonym różnymi klęskami żywiołowymi i nade wszystko dziękujemy za blisko 10 – letnie wzorowe i sprawne zarządzanie Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Komendant był żegnany przez władze Miasta Racibórz na sesji Rady Miasta. Pożegnaniu towarzyszyły zasłużone gromkie oklaski. Komendant podkreślił, że służba w mundurze strażaka Państwowej Straży Pożarnej przez 38 lat była dla niego powodem do dumy.

W związku z zakończeniem pełnienia funkcji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu i przejściem na emeryturę życzymy nieustającego optymizmu, realizacji wszystkich planów i zamierzeń a nade wszystko zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.


/raciborz.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION