POWRÓT
     2012-10-24 00:00:00

Racibórz liderem wojewódzkiej inwestycji .


25 października br. o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta Racibórz będzie miało miejsce podpisanie porozumienia w sprawie powierzenia Miastu Racibórz prowadzenia zadania p.n. „Projekt Budowy Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna na odcinku od DK 45 w gminie Rudnik do ul. Sportowej w Rybniku” - jako nowego ciągu drogi wojewódzkiej nr 935. Podpisy pod dokumentem złożą Adam Matusiewicz Marszałek Województwa Śląskiego oraz Mirosław Lenk Prezydenta Miasta Racibórz.

Na podstawie umowy o współpracy z dnia 28 lutego 2012r., która została podpisana pomiędzy władzami Raciborza i gmin po terenie których ma przebiegać przyszła droga oraz w wyniku wspólnych spotkań zainteresowanych stron (przedstawicieli: gmin, województwa śląskiego oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich) powstał projekt porozumienia. Dotyczy on powierzenia miastu Racibórz opracowania dokumentacji projektowej dla Regionalnej Drogi Racibórz Pszczyna na odcinku od DK 45 w gminie Rudnik do ul. Sportowej w Rybniku, jako nowego ciągu drogi wojewódzkiej nr 935.

Projekt porozumienia pomiędzy Województwem Śląskim a Miastem Racibórz określa najważniejsze kwestie finansowe i merytoryczne a w szczególności zakres rzeczowy zadania oraz ogólne warunki realizacji.

Szacunkowy koszt zadania określony został na kwotę 5 mln złotych, z czego Miasto Racibórz, w imieniu gmin partnerów, uczestniczy w kosztach realizacji w 35%, a Województwo Śląskie w wysokości 65% kosztu zadania.

W bieżącym roku Miasto Racibórz przewiduje wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej.

Podstawę dokumentacji projektowej będzie stanowić opracowana w 2007 r. koncepcja programowo-planistyczna wykonana przez firmę „Ove Arup & Partners” na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego.

/raciborz.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION