POWRÓT
     2013-05-05 00:00:00

Racibórz .Majówka w Raciborzu z Gwiazdami!


"Dobry den, dobry den, Tu twoje radio Hello, Hello!" - śpiewy tłumów raciborzan było słychać daleko w innych częściach miasta. Gwiazdą koncertowej pierwszej soboty maja na raciborskim rynku był zespół Enej.

Koncertowo na raciborskim rynku było w sobotę od późnych godzin popołudniowych. - Super, że pogoda się poprawiła! - licealistka Asia, postanowiła pierwszy majowy weekend spędzić z koleżankami właśnie w Raciborzu. - Bo u nas w Opolu dziś nie tak ciekawie. A u was Enej!

Na początek na scenie wystąpiła raciborska grupa Projekt X. Powstała w listopadzie 2011 roku. - Sami jeszcze do końca nie potrafimy zdefiniować gatunku muzyki, który uprawiamy - śmieje się Mateusz Sojka, wokalista. - To różne elementy rocka, rapu, elektroniki. Gramy to co lubimy, czego sami lubimy słuchać. Najważniejsza jest dla nas publiczność.

Potem na scenie krółowała Kapela Wujka Idziego. - O takiej folkowej kapeli marzyłem od zawsze! Musiało minąć kilkadziesiąt lat, spotkałem na swojej drodze wspaniałych młodych ludzi, i stało się! - mówił przed występem Piotr Cybułka, lider kapeli. - A wujek Idzi to autentyczna postać. Nie żałowaliśmy sobie śpiewania podczas familijnych spotkań, i postanowiłem to przenieść na estradę.

Ale największe tłumy czekały na gwiazdę wieczoru, zespół Enej. Publiczność niecierpliwie długo wywoływała chłopaków na scenę. - Ta polsko-ukraińska mieszanka wypływa z nas, nie jest wymuszona, nie można powiedzieć, że takie właśnie było zapotrzebowanie. To po prostu my, tacy jesteśmy - mówił Piotr Sołoducha, lider zespołu Enej. - Faktem jest oczywiście, że to pewna egzotyka jak na polskie warunki.

/fot. redakcja/

/rck.com.pl/

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION