POWRÓT
     2017-12-28 00:00:00

Racibórz. Miasto zapewnia dowóz niepełnosprawnych dzieci do szkół.


W naszych szkołach podstawowych i przedszkolach uczą się i wychowują nie tylko dzieci z naszego miasta. Wysoki poziom naszych placówek powoduje, że rodzice z całego regionu decydują się powierzyć swoje pociechy właśnie naszym nauczycielom. Dotyczy to zwłaszcza placówek, które pracę dydaktyczną mają dostosowaną do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Miasto Racibórz wspiera rodziców niepełnosprawnych dzieci z naszej gminy finansując dowożenie ich pociech do szkół. Często rodzice nie mogą oni dowieźć dzieci na lekcje z uwagi na własną pracę, albo dlatego, że nie mają samochodów przystosowanych do przewozu wózka inwalidzkiego. W takich przypadkach niezbędne jest zapewnienie transportu uczniów do szkół. W zeszłym roku autobusy woziły 53 dzieci. W przypadkach busy jeździły do dalekiej Dąbrowy Górniczej, gdzie znajduje się specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych.

W 11 przypadkach rodzice sami dowozili uczniów, wówczas miasto refunduje im koszty transportu. W przyszłym roku w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 320 tysięcy złotych./raciborz.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION