POWRÓT
     2014-07-01 00:00:00

Racibórz. "Perspektywa" na dobry początek koncertów letnich w Parku Roth.


- Już nie mogliśmy się doczekać koncertów letnich w naszym ulubionym parku - przyznała pani Danuta z Raciborza. Tegoroczny cykl tradycyjnych już koncertów letnich w Parku Roth rozpoczął zespół wokalny "Perspektywa" działający w Raciborskim Centrum Kultury.

To był już ostatni występ młodych wokalistów przed rozpoczęciem wakacji. - Aż szkoda, że będzie przerwa - uśmiecha się pani Agnieszka Otlik, mama młodej wokalistki Ani. Podkreśla, że córka śpiewa cały czas - rano i wieczorem. - Cieszymy się, że dziecko się tak rozwija! - dodała. Z okazji zakończenia kolejnego sezonu, roku szkolnego, młodzież kwiatami dziękowała instruktorce i założycielce zespołu Alicji Ploch-Burdzie.

"Perspektywa" działa od siedmiu lat w Raciborskim Centrum Kultury. Na repertuar składają się utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. W 2012 roku powstała grupa dziecięca, a od października 2013 roku działają trzy grupy: młodsza, średnia i najstarsza. Zespół bierze udział w licznych koncertach, konkursach oraz festiwalach, na których odnosi sukcesy, np. I miejsce dla Joanny Skowyry w tegorocznym Radlińskim Turnieju Piosenki.

Laura Junka śpiewająca w grupie średniej przyznaje, że w zespole sporo się nauczyła. A trafiła do niego po warsztatach wokalnych z Alicją Ploch-Burdą zorganizowanych w RCK w ferie zimowe. - Spodobało mi się i zaczęłam chodzić - mówi. - Występy przed publicznością dodają mi odwagi i pewności siebie - przyznaje.

Dla Ani Otlik śpiewanie jest wielką pasją. - Występowanie przed publicznością jest bardzo fajne. Ostatnio na Dniach Raciborza pamiętam, że z jednej strony miałam ogromną tremę, z drugiej czułam dumę, że mogę występować na tak ważnej imprezie - mówiła młoda wokalistka.

A już w następną niedzielę w Parku Roth jak zwykle o 16.00 dla raciborskiej publiczności wystąpi MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA RCK. Grupa powstała w październiku 2012 roku, jej dyrygentem jest Henryk Krótki. W ich repertuarze znajduje się muzyka w stylu big-bandów, charakterystyczna dla orkiestr dętych. Niedawno zespół zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Tworkowie./rck.com.pl/

/rck.com.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION