POWRÓT
     2011-07-29 00:00:00

Racibórz. Pogrom na stadionie OSiR.

W dniu wczorajszym RTP Unia Racibórz przed własną publicznością rozgromiła Banik Ostrawa wynikiem 12:0! W spotkaniu zaprezentowały się pozyskane przez klub w przerwie letniej zawodniczki: Agata Tarczyńska (AZS Wrocław), Donata Leśnik (Medyk Konin) i Natalia Chudzik (Medyk Konin) oraz pochodząca z Gwinei Chinasa Okoro Gloria.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 8:0. Po 14 minutach padła pierwsza bramka, którą zdobyła Donata Leśnik. Zaledwie minutę później, ta sama piłkarka zdobyła kolejnego gola. Po niespełna 3-ch minutach, od 18 do 20-tej minuty spotkania padły trzy kolejne bramki! Przebieg meczu zaskoczył trenerów obu drużyn. Unitki praktycznie nie dopuszczały przeciwnika do własnej bramki. W następnych dwudziestu minutach spotkania reprezentantki RTP Uni Racibórz zdobyły trzy kolejne gole kończąc pierwszą połowę meczu wynikiem 8:0. Zaskakujący rezultat przyczynił się do spekulacji na temat wyniku całego spotkania. Jak się okazało druga połowa meczu była "mniej" emocjonująca - piłkarki raciborskiego klubu zdobyły "zaledwie" 4 kolejne gole kończąc mecz wynikiem 12:0.

Rezultat spotkania może być świadectwem niesamowitego poziomu gry piłkarek RTP Unii Racibórz lub niskiego poziomu gry drużyny przeciwnej. Pan Remigiusz Trawiński w rozmowie z redaktorem Niezależnego Portalu Raciborskiego powiedział, że "Co tu dużo ukrywać, ten sparing przewidywałem, że będzie łatwiejszy - słabszy przeciwnik. Patrząc w kontekście tych dwóch zespołów niemieckich - czołówki bundesligi - to ten dzisiejszy rywal był dużo słabszy ale też nasza gra momentami była płynna i ciekawa, wiec myślę, że ta prawda leży po środku".

Za tydzień raciborzanki(03.08) w kolejnym sparingu zmierzą się w Austrii z SV SV Neulenbach, zdaniem Pana Trawińskiego - Zweryfikuje nas trochę Neulenbach ale wierzę mocno w to ze się zrewanżjemy za ten nieudany start w lidze mistrzostw z przed 2ch lat -.

Kolejny tydzień, to treningi w Raciborzu. Po czym RTP Unia poleci do Finlandii (10.08 - 17.08). W stolicy tego kraju, Helsinkach nasza drużyna wystąpi w turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzyń. Nasze dziewczyny będą walczyć o awans do fazy zasadniczej tych elitarnych rozgrywek. Przeciwnikami unitek będą drużyny PK-35 Vantaa (Finlandia), KS Ada (Albania) i Slovan Bratysława (Słowacja).

HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.